دیسک بیولوژیکی چرخان در صنعت تصفیه آب و فاضلاب

دیسک بیولوژیکی چرخان در صنعت تصفیه آب و فاضلاب

دیسک های چرخان برای تصفیه بیولوژیکی فاضلاب بسیار پر مصرف و پرکاربرد می باشند. میکروارگانیسم هایی که در فاضلاب وجود دارند بسته به نوع فاضلاب ها متنوع هستند و انواع مختلفی را تشکیل می دهند.

چرخش دیسک های بیولوژیکی سبب می شود تا مواد آلی فاضلاب کاهش پیدا کنند و فاضلاب با هوا در تماس باشد.

میکروارگانیسم های موجود در فاضلاب معمولا بی هوازی هستند و در بخش زیرین فاضلاب قرار گرفته اند، در این شرایط میکروارگانیسم ها تکثیر می شوند و رشد می کنند، اما دیسک های بیولوژیکی چرخان فاضلاب سبب می شوند تا این میکروارگانیسم ها به نوعی کنده شوند و در اثر نیروی ثقل در حوضچه ها ته نشین شوند.

فضایی که بین دیسک های بیولوژیکی چرخان وجود دارد محیطی را برای پخش فاضلاب و ایجاد هوا بین فاضلاب به وجود می آورد.

دیسک های بیولوژیکی چرخان عموما از جنس پلی استایرن و پلی اتیلن هستند.

این دیسک ها بر روی یک شفت قرار می گیرند و داخل حوضچه هایی که حاوی فاضلاب هستند شروع به چرخش می کنند. حدودا 35-40% از دیسک ها درون فاضلاب قرار می گیرند.

قطر هر یک از دیسک ها معمولا بین 3.7 متر و طول آنها 7.6 متر است. هر کدام از شفت های دیسک ها باید بتوانند سطح تماسی در حدود 9290 متر مربع را ایجاد کنند.

در واقع ایجاد سطح تماس بیشتر باعث می شود تا میکروارگانیسم ها به دیسک ها بچسبند و رشد کنند. میکروارگانیسم هایی که تشکیل می شوند بسته به نوع و حجم فاضلاب متفاوت می باشند.

تنها ایراد این سیستم ها این است که کنترل های عملیاتی در چرخش دیسک ها برای بارهای آلودگی بالا محدودیت دارد.

دیسک بیولوژیکی چرخان در صنعت تصفیه آب و فاضلاب

دیسک بیولوژیکی چرخان در صنعت تصفیه آب و فاضلاب

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط