فلومتر در صنعت تصفیه آب

فلومتر در صنعت تصفیه آب

فلومتر (flow meter) یکی از قطعات کاربردی در صنعت تصفیه آب است که در دستگاه های تصفیه آب صنعتی به عنوان یکی از قطعات ثابت مورد استفاده قرار می گیرد.

فلومتر که با عنوان جریان سنج نیز نام برده می شود، به جهت اندازه گیری مقدار مایع و یا گاز یا بخار عبوری از آن استفاده می شود.

در واقع فلومتر نوعی ابزار صنعتی است که از آن در صنعت تصفیه آب در سیستم های لوله کشی انتقال سیالات و برای اندازه گیری حجم سیال عبوری و سرعت جریان آب در واحد زمان معین اندازه گیری می کنند.

فلومترها دارای دو بخش اولیه به نام ترانسدیوسر و ترانسمیتر هستند که ترانسدیوسر وظیفه دارد جریان عبوری از فلومتر را اندازه گیری کند.

ترانسمیتر نیز وظیفه دارد بر اساس سیگنال خام دریافتی از ترانسدیوسر سینگالی را که قابلیت استفاده دارد و کاربردی است تولید کند.

فلومترها در انواع بسیار مختلفی تقسیم بندی می شوند، یکی از تفاوت های اساسی بین این قطعات بر حسب نحوه محاسبه دبی سیال است.

برخی از فلومترها سیال را بر اساس حجم عبوری محاسبه می کنند و برخی دیگر نیز بر اساس سرعت عبور سیال، مقدار آن را محاسبه می کنند، این نوع از فلومترها با عنوان فلومیتر یا جابجایی مثبت نیز نام برده می شوند.

گروه سوم از فلومترها آن دسته هستند که طبق جرم سیال عبوری مقدار آن را اندازه گیری می کنند. گروه چهارم از فلومترها آن دسته از فلومترها هستند.

که بر اساس محاسبه پارامترهایی به غیر از موارد فوق که شامل حجم، سرعت و جرم می باشند، مقدار جریان عبوری آب را محاسبه می کنند.

فلومترها علاوه بر صنعت آب و فاضلاب در صنایع مختلف دیگری مانند صنایع بهداشتی، گاز صنعتی، هوای فشرده، نفت و گاز و پتروشیمی، تهیه هوا و سیستم های خنک کننده آب و روانکارها مورد استفاده قرار می گیرد.

فلومتر در صنعت تصفیه آب

فلومتر در صنعت تصفیه آب

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط