فلومتر از چه اجزایی تشکیل شده است؟

فلومتر از چه اجزایی تشکیل شده است؟

فلومتر یکی از تجهیزات مهم است که به همراه دستگاه و پکیج های تصفیه آب صنعتی می آید، این قطعه یکی از ابزارهای اندازه گیری دبی آب از خط عبوری است و کاربرد فراوانی برای اندازه گیری دبی سیال در تصفیه آب دارد.

یکی از مهم ترین پارامترها جهت انتخاب یک فلومتر مناسب بازه دبی اندازه گیری فلومتر است و عموما بر حسب واحدهایی نظیر گالن بر دقیقه یا لیتر بر ثانیه به صورت مدرج به نمایش در می آید.

فلومترها از نظر نحوه کارکرد انواع مختلفی دارند اما بر اساس نوع قرارگیری به دو دسته خطی و تابلویی تقسیم می شوند.

علاوه بر صنعت تصفیه آب، فلومترها کاربرد گسترده ای در مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی، تاسیسات نفتی، دیگ های بخار، دستگاه های تاسیساتی و آزمایشگاه های صنعتی دارند.

فلومتر شامل اجزایی است که با کنار هم قرار گرفتن آنها دبی سنج یا فلومتر تولید می شود. در ادامه اجزاء به کار برده شده در ساخت فلومتر را شرح خواهیم داد :

بدنه و یا محفظه ای که برای قرارگیری اجزاء داخلی فلومتر به کار برده می شود و به صورت کلی قسمت خارجی این قطعه را تشکیل می دهد.

انواع مختلفی از لوله ها و اتصالات که از آن برای نصب فلومتر بر روی دستگاه تصفیه آب استفاده می شود.

درجه که به عنوان وسیله ای مدرج به جهت خواندن دبی جریان آب مورد استفاده قرار می گیرد.
لوله اندازه گیری فلومتر که شبیه به محفظه ای مخروطی شکل طراحی شده است و مایع و شناور نیز درون این لوله قرار می گیرند.

شناور که جسمی کروی و یا متقارن است و با تغییر شدت جریان به سمت بالا و پایین حرکت می کند.

فلومتر از چه اجزایی تشکیل شده است؟

فلومتر از چه اجزایی تشکیل شده است؟

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط