فرآیند تثبیت تماسی در سیستم تصفیه فاضلاب لجن فعال

فرآیند تثبیت تماسی در سیستم تصفیه فاضلاب لجن فعال

لجن فعال یکی از پرکاربردترین روش هایی است که از قدیم برای تصفیه فاضلاب از آن استفاده شده است، البته امروزه با پیشرفت چشمگیر صنعت تصفیه آب، لجن فعال نیز با روش های مختلف تر و با استفاده از تجهیزات بسیار پیشرفته تر انجام می شود.

فرآیند تثبیت تماسی در سیستم لجن فعال به عنوان یکی از واحدهای اصلی این سیستم به حساب می آید، در این فرآیند از دو حوضچه جداگانه برای تصفیه فاضلاب و تثبیت لجن فعال استفاده می کنند.

در واقع در این مرحله لجن فعال تثبیت شده با فاضلاب ورودی در ناحیه تماس مخلوط می شوند. در این مرحله حذف BOD با سرعت بسیار بالاتری انجام می شود.

از مزیت های قابل توجه این مرحله این است که مواد آلی کلوئیدی و معلق در لخته های لجن گرفتار می شوند و سپس در ادامه فرآیند تثبیت به مرور تجریه می شوند.

در این سیستم زمان ماند فاضلاب در ناحیه جداگانه تماس کمتر از ناحیه تثبیت است.

در فرآیند تثبیت تماسی لجن فعال برگشتی به خوبی هوادهی می شود و زمان ماند برای تثبیت لجن فعال حدودا 1 تا 2 ساعت طول می کشد.

علت این اختلاف زمان ماند این است که غلظت MLSS در ناحیه تثبیت بسیار بالاتر است.

در ناحیه تثبیت فرآیند تثبیت تماسی نسبت به فرآیند اختلاط کامل یا جریان پیستونی به حجم هوای بسیار کمتری نیاز دارد.

اختلاط کامل و جریان پیستونی از دیگر مراحل مهم در سیستم تصفیه فاضلاب لجن فعال می باشند.

فرآیند تثبیت تماسی به صورت کلی برای حذف BOD طراحی شده است و زمان کوتاه برای کاهش مقدار BOD و اکسیداسیون آلاینده های مختلف موجود در فاضلاب را فراهم می کند.

فرآیند تثبیت تماسی در سیستم تصفیه فاضلاب لجن فعال

فرآیند تثبیت تماسی در سیستم تصفیه فاضلاب لجن فعال

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط