فرآیند اکسیداسیون شیمیایی در تصفیه فاضلاب چگونه صورت می گیرد ؟

فرآیند اکسیداسیون شیمیایی در تصفیه فاضلاب چگونه صورت می گیرد ؟

فاضلاب های ناشی از صنایع گوناگون شامل انواع مختلفی از آلاینده ها هستند که این آلاینده ها و املاح مضر با روش های خاصی از آب جدا می شوند.

در واقع ساختار و نحوه از بین بردن مواد و ناخالصی های درون آب چون چربی با ذرات معلق تفاوت دارد و به همین علت فرآیندهای بسیار متنوعی برای تصفیه فاضلاب به کار برده می شود.

اکسیداسیون شیمیایی یکی از روش هایی است که در صنعت تصفیه آب و فاضلاب برای کاهش بار آلودگی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

اکسیداسیون شیمیایی به واکنشی گفته می شود که در آن الکترون های مواد شیمیایی (از یک الکترون تا چند الکترون) به ماده اکسید کننده دیگر تبدیل می شوند.

هنگامی که الکترون از اتم و مولکول های درون آب حذف شود، ماده اکسید می شود و زمانی که این الکترون ها به اتم یا مولکولی به غیر از مولکول اولیه اضافه شود، ماده احیاء می گردد.

فرآیند اکسیداسیون شیمیایی به طور گسترده ای برای حذف مواد آلی خطرناک مورد استفاده قرار می گیرد. معمولا تصفیه هایی که با فرآیند اکسیداسیون شیمیایی انجام می شوند شامل افزودن عامل های اکسید کننده به فاضلاب در جهت اکسید کردن آن است.

اکسیداسیون یکی از روش های اکسیداسیون شیمیایی برای تصفیه فاضلاب می باشد. ازن در حذف رنگ  و ضدعفونی کردن و همچنین حذف منیزیم و سایر ترکیبات آلی درون فاضلاب بسیار موثر است.

ازن یکی از موادی است که در صنعت تصفیه آب و فاضلاب به صورت محلول در می آید و نسبتا ناپایدار است. این ماده خاصیت اکسید کنندگی بسیار بالایی دارد و در دما و فشار استاندارد دارای حلالیت کم می باشد.

از فرآیند اکسیداسیون شیمیایی می توان برای تصفیه استخر نیز استفاده کرد. از این فرآیند می توان در مواقعی که نمی خواهید از کلر استفاده کنید از مواد اکسید کننده از جمله ازن، پراکسید هیدروژن، اشعه ماوراء بنفش و غیره استفاده کنید.

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا پیشرو در صنعت تصفیه آب و فاضلاب است که تمام مواد اکسید کننده از جمله ازن و غیره و همچنین تجهیزات تزریق را با قیمت مناسب به فروش می رساند.

فرآیند اکسیداسیون شیمیایی در تصفیه فاضلاب چگونه صورت می گیرد ؟

فرآیند اکسیداسیون شیمیایی در تصفیه فاضلاب چگونه صورت می گیرد ؟

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس: ۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه: ۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط