فرآیند انعقاد و لخته سازی صنعت تصفیه آب و فاضلاب

فرآیند انعقاد و لخته سازی صنعت تصفیه آب و فاضلاب

وجود انواع ناخالصی ها و ذرات معلق و کلوئیدی در انواع مختلفی از فاضلاب ها دیده می شود، این ذرات سبب ایجاد بو، رنگ و طعم نامطبوع آب می شوند و وجود آنها آب را به لحاظ کیفیت تضعیف می کند.

وجود این نوع از ناخالصی ها در فاضلاب سبب تولید رسوب در دستگاه های حرارتی می شود و منجر به خوردگی بویلرها و دیگر سیستم های حرارتی می شود.

به همین دلیل حذف این مواد از فاضلاب بسیار مهم است و جزء یکی از اصلی ترین مراحل تصفیه به شمار می روند. این نوع از ناخالصی ها معمولا به کمک صافی ها حذف نمی شوند و قابل رفع نیستند، به همین دلیل از روش انعقاد و لخته سازی برای حذف هر چه بهتر آنها استفاده می شود.

افزودن یک ماده منعقد کننده به فاضلاب باعث می شود تا بار ذرات کلوئیدی خنثی شود، این فرآیند منجر به نزدیک شدن ذرات به یکدیگر می شود و توده ای از ناخالصی ها را به وجود خواهد آورد.

برای اینکه این فرآیند کامل تر شود و لخته های بزرگتری از ناخالصی ها ایجاد شود از منعقد کننده های دیگری نیز استفاده می کنند.

در نهایت لخته هایی که بدست می آیند ذرات معلق و کلوئیدی فاضلاب را به همراه دارند و آنقدر درشت شده اند که بتوان به راحتی آنها را ته نشین و از فاضلاب حذف کرد.

برای حذف مواد کلوئیدی در فاضلاب از ترکیباتی فلزی مانند آلومینیوم، آهن و یا برخی از ترکیبات الکترولیت استفاده می کنند.

املاح فلزی که به عنوان ماده منعقد کننده به فاضلاب اضافه می شود در اثر فرآیند هیدرولیز به صورت یونی یا هیدروکسید و یا هیدروکسیدهایی که دارای بار هستند، در می آید.

بنابراین اصلی ترین عاملی که سبب حذف ذرات کلوئیدی فاضلاب می شود، یون های فلزی نیستند بلکه محصولاتی هستند که از فرآیند هیدرولیز حاصل می شوند.

فرآیند انعقاد و لخته سازی صنعت تصفیه آب و فاضلاب

فرآیند انعقاد و لخته سازی صنعت تصفیه آب و فاضلاب

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط