فرآیند اسمز معکوس در تصفیه آب صنعتی

فرآیند اسمز معکوس در تصفیه آب صنعتی :

فرآیند اسمز معکوس در تصفیه آب صنعتی با استفاده از یک غشای (ممبران) نیمه نفوذ پذیر انجام می شود که قادر به حذف مقدار زیادی یون ها، آلاینده ها، باکتری ها و غیره می باشد.

اسمز معکوس (Reverse Osmosise) مخفف به RO می تواند بسیاری از انواع آلاینده های شیمیایی و همچنین گونه های بیولوژیکی را از آب خارج کند و آب تصفیه شده و تقریبا آب مقطر تولید کند.

اسمز معکوس به فرآیند تصفیه آبی گفته می شود که در آن از فشار لازم برای معکوس کردن جریان اسمزی آب از درون یک ممبران برای بدست آوردن آبی سالم استفاده می شود. در این فرآیند حلال به طور طبیعی از ناحیه غلظت املاح کم (پتانسیل آب زیاد) ، ازطریق ممبران به ناحیه ای با غلظت املاح بالا (پتانسیل کم آب) منتقل می شود.

تاریخچه کشف تصفیه آب به روش اسمز معکوس

تاریخچه کشف تصفیه آب به روش اسمز معکوس ابتدا در سال 1748 توسط فردی به نام ژان آنتوان نولت کشف شد و سپس ارتقاء پیدا کرد و امروزه نیمه بیشتری از دستگاه های تصفیه آب از جمله خانگی، نیمه صنعتی و صنعتی به روش اسمز معکوس عمل می کنند.

در سیستم تصفیه آب به روش اسمز معکوس ممبران مهم ترین جزء دستگاه می باشد چون که فشار لازم ارتباط مستقیمی با ضخامت غشاء دارد همچنین بدلیل تماس همیشگی مواد شیمیایی موجود در آب با ممبران باید که غشاء مقاوم بوده و به مواد شیمیایی واکنشی نشان ندهد.

در سیستم اسمز معکوس وجود پمپی با کیفیت و فشار قوی بسیار حائز اهمیت است زیرا پمپ ها هستند که فشار لازم برای عبور دادن آب از ممبران را ایجاد می کنند.

در مصارف صنعتی برای تولید آب آشامیدنی، تصفیه آب برای دیگ های بخار، نیروگاه ها و غیره می توان از دستگاه های تصفیه آب به روش اسمز معکوس استفاده کرد.

این دستگاه ها دارای انواع و اقسام مختلفی هستند که می توان بر اساس موقعیت مکانی، مقدار تصفیه آب و نیازهای مختلف انتخاب کرد که شرکت کاسپین ارتباط عرشیا تولید کننده، طراح و مجری دستگاه های تصفیه آب به روش اسمز معکوس می باشد.

فرآیند اسمز معکوس در تصفیه آب صنعتی

فرآیند اسمز معکوس در تصفیه آب صنعتی

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق راه های ارتباطی ذیل با کارشناسان مجرب این مجموعه در ارتباط و نیز جهت سفارش و خرید آنلاین محصولات به سایت www.shopccra.com مراجعه نمایید.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس: ۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           همراه: ۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط