عملکرد کلی برج خنک کننده

عملکرد کلی برج خنک کننده

در این مطلب می خواهیم درباره ی یکی از دستگاه های مهم تصفیه آب صنعتی که برج خنک کننده است ، صحبت کنیم و در رابطه با آن اطلاعاتی بدست آوریم .

در ابتدا بهتر است به تعریفی درباره ی این برج بپردازیم . برج خنک کننده چیست ؟ برج خنک کننده دستگاه یا وسیله ای است که از آن برای دفع حرارت زائد آب استفاده می شود .

در واقع یکی از مهم ترین اعمالی که در برج خنک کننده رخ می دهد این است که تبادل حرارتی آب انجام می شود .

در برج های خنک کننده تبخیر آب صورت می گیرد و حرارتی که در نتیجه ی این تبخیر ایجاد شده است ، دفع خواهد شد . دفع این حرارت در یک واحد شیمیایی صورت می گیرد . این حرارت به مقداری کاهش پیدا می کند که تا دمای مرطوب هوا کاهش پیدا کند .

در این مورد نکته ای حائز اهمیت وجود دارد که باید بدانیم و آن این است که برج های خنک کننده انواع مختلفی دارند و هر کدام از آنها عملکرد متفاوتی دارند . نوعی از برج های خنک کننده هستند که دمای آب را تا نزدیک حباب خشک پایین آورده می شود و انواع دیگر آن ها این دما را تا دمای مرطوب هوا پایین می آورند .

برج های خنک کننده بر اساس محلی که از آنها استفاده می شود دارای اندازه و ابعاد متفاوتی می باشند و همچنین این برج ها بر اساس صنعتی که از آنها استفاده می شوند متفاوت هستند .

برج های خنک کننده دارای تقسیم بندی های گوناگونی هستند . به عنوان مثال دسته بندی های آن ها بر اساس جنس بدنه ، جریان هوا و آب می باشد .

 عملکرد کلی برج های خنک کننده بر چه اساسی است ؟ برج های خنک کننده در درون خود دارای مقداری رطوبت هستند که هنگامی که در معرض رطوبت قرار می گیرند اختلاف دما و انرژی صورت می گیرد و بدین صورت آب خنک می شود .

در فرآیند خنک سازی آب گرم ، آب تبخیر می شود و به دلیل تبخیر ، دمای آب گرم کاهش پیدا می کند و همان طور که ذکر شد این فرآیند به دلیل رطوبتی که در برج وجود دارد انجام می شود .

عملکرد کلی برج خنک کننده

عملکرد کلی برج خنک کننده

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی و تهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کارآزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی به صورت حضوری در محل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش و خرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط