عملکرد فرآیند بیوراکتور غشایی (  Membrane Bio Reactor)

عملکرد فرآیند بیوراکتور غشایی (  Membrane Bio Reactor)

در این مطلب می خواهیم در رابطه با بیوراکتور غشایی صحبت کنیم و در رابطه با آن اطلاعاتی بدست آوریم .  برای آشنایی با این فرآیند این مطلب را مطالعه کنید .

بیوراکتور غشایی چه فرآیندی است ؟ بیوراکتور غشایی فرآیندی است که از ترکیب دو غشای میکروفیلتراسیون و اولترافیلتراسیون می باشد . از این فرآیند برای تصفیه فاضلاب شهری و صنعتی استفاده می شود .

برای آشنایی با بیوراکتور غشایی ابتدا بهتر است با فرآیندهای غشایی که برای فیلتراسیون از آن ها استفاده می شود ، آشنا شویم و درباره ی آن ها اطلاعاتی بدست آوریم .

فرآیندهای غشایی و محدوده اندازه جداسازی آن ها به شرح زیر می باشند :

  • اسمز معکوس ( Reverse Osmosis) : 1/0 تا 1 نانومتر
  • میکروفیلتراسیون ( Micro Filteration) : 100 تا 1000 نانومتر
  • نانوفیلتراسیون ( Nano Filteration ) : 1 تا 5 نانومتر
  • اولترافیلتراسیون ( Ultra Filteration ) : 5 تا 100 نانومتر

بیوراکتور غشایی در واقع با استفاده از غشاهایی در محدوده میکروفیلتراسیون و اولترافیلتراسیون می باشد و یکی از تکنولوژی های موثر و پیشرفته ای است که برای تصفیه آب از آن استفاده می شود .

در واقع این فرآیند فرآیند میکروفیلتراسیون و اولترافیلتراسیون را ترکیب می کند و علاوه بر به کار گیری این دو فرآیند از یک فرآیند بیولوژیکی هم استفاده می کند .

مزایای استفاده از فرآیند بیوراکتورهای غشایی به شرح زیر می باشد :

  • این فرآیندها بسیار پایدار هستند .
  • طراحی آن ها بسیار فشرده می باشد .
  • کیفیت پساب آن ها بالا می باشد .
  • سرباره پایینی تولید می کنند .

کاربرد بیوراکتورهای غشایی عبارت است از: در صنایع نفت و گاز از آن ها استفاده می شود . در صنایع نساجی از آن ها به کار گرفته می شود . در صنعت داروسازی از این بیوراکتورها استفاده می شود .

عملکرد فرآیند بیوراکتور غشایی (  Membrane Bio Reactor)

عملکرد فرآیند بیوراکتور غشایی (  Membrane Bio Reactor)

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام درارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط