عملکرد غشای اولترا فیلتراسیون (UF)

عملکرد غشای اولترا فیلتراسیون (UF)

در سیستم های تصفیه آبی که روش تصفیه در آن ها اولترافیلتراسیون است، غشاء فیلتر اولترافیلتراسیون توان جذب ذرات معلق، چربی ها، باکتری ها و کلوئید ها را دارد. با این حال برخی از یون های تک ظرفیتی و برخی از یون ها چند ظرفیتی با وزن کمی که دارند از این غشاء عبور می کنند.

معمولا اندازه منافذ غشاء اولترافیلتراسیون 0.1 و 0.01 میکرون می باشد و بنابر اندازه این منافذ و از نظر توانایی جداسازی در غشاء های میکرو فیلتراسیون و نانو فیلتراسیون قرار می گیرند. در این سیستم جهت عملیات جداسازی ذرات از آب به فشاری در حدود 50-120  psi نیاز است.

ویژگی های غشاء اولترا فیلتراسیون :

  • رسوب گیری کمتر و شار خروجی بیشتر

غشاء های اولترافیلتراسیون در حین عملیات ساخت تحت فرآیندی در اصلاح سطحی و یا توده ای قرار می گیرند و سبب شده تا رسوب گیری در آن ها کاهش یابد. غشاء های اولترافیلتراسیون پس از اصلاح، شار عبوری بیشتر را عبور داده و سطح هموارتری نیز خواهند داشت.

  • مقاومت و استحکام غشاء اولترافیلتراسیون

معمولا غشاء های اولترافیلتراسیون از جنس پلیمر می باشد و بر روی لایه پلی استری پوششی کشیده می شود. لایه پلی استر باعث افزایش استحکام لایه های غشاء شده و امکان اعمال فشارهای بالاتر را نیز فراهم می کند.

  • ضخامت مختلف لایه های غشاء اولترافیلتراسیون

از جمله عواملی که بر استحکام و قابلیت جداسازی فیلتر تاثیر گذار است، ضخامت لایه های غشاء می باشد. انتخاب صحیح ضخامت لازم در جهت انجام فرآیند تصفیه نیاز به بررسی دقیق دارد. غشاء های اولترافیلتراسیون با ضخامت های مختلفی قابل ارائه می باشند.

  • جنس غشاء

جنس غشاء فیلتر اولترافیلتراسیون تاثیر بسیاری در استحکام و جداسازی فیلتر دارد و ماده سازنده ای که از آن جهت ساخت غشاء استفاده می کنند می تواند بر خاصیت آب دوستی و یا آب گریزی غشاء تاثیر بسزایی داشته باشد.

ازفیلترهای ساخته شده  با غشاء اولترافیلتراسیون می توان هم در دستگاه های تصفیه آب خانگی و هم در ابعاد بزرگتر در مصارف صنعتی استفاده کرد.

عملکرد غشای اولترا فیلتراسیون (UF)

عملکرد غشای اولترا فیلتراسیون (UF)

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس: ۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           همراه: ۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

  • غشای اولترا

مطالب مرتبط