ظرفیت و تورم پذیری رزین های تبادل یون

ظرفیت و تورم پذیری رزین های تبادل یون

رزین تبادل یونی در صنعت تصفیه آب برای تهیه آب نرم و خالص به کار برده می شود، رزین های تبادل یونی پلیمرهایی هستند که در آب حل نمی شوند و با انجام واکنش های تبادل یون اقدام به از بین بردن سختی آب می کنند.

رزین های تبادل یونی دارای ویژگی های فیزیکی و شیمیایی می باشند، ویژگی فیزیکی رزین ها شامل چگالی، وزن مخصوص، فرم رزین و ابعاد آن می باشند.

ظرفیت رزین تبادل یونی، تورم پذیری رزین ها و پایداری اندازه رزین تبادل یونی از ویژگی های شیمیایی این ماده است که در ادامه به توضیح بیشتر ظرفیت و تورم پذیری رزین های تبادل یونی پرداخته ایم.

تورم پذیری رزین تبادل یونی :

یکی از ویژگی های شیمیایی رزین ها این است که هنگام تماس با محلولی مانند آب تمایل به جذب رطوبت دارند، مقدار رطوبتی که در رزین های تبادل یونی جذب شده است به پیوندهای متقابل و گروه های عاملی در ساختار داخلی رزین ها وابستگی دارد.

رزین هایی که حالت ژله ای دارند با پیوندهای گروه های عاملی سولفونیک اسید یا آمونیوم و پیوندهایی با تقابل کم که حاوی مقدار زیادی آب هستند به صورت متورم در آیند.

متورم شدن و انقباظ های مداوم در رزین ها باعث می شود تا از طول عمر مفید رزین کاسته شود.

ظرفیت رزین تبادل یونی :

تعداد یونی هایی که توسط یک واحد وزنی و یا حجمی به رزین جذب می شوند، ظرفیت تبادل یونی رزین به حساب می آید.

برای اندازه گیری ظرفیت رزین بر پایه وزن خشک آنچه که اهمیت دارد وجود پیوندهای متقابل در ساختار رزین تبادل یونی است.

که منجر به کاهش گروه های عاملی چسبیده به سطح رزین شده و در نهایت سبب کاهش ظرفیت رزین تبادل یونی می شود.

ظرفیت و تورم پذیری رزین های تبادل یون

ظرفیت و تورم پذیری رزین های تبادل یون

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط