طراحی و محاسبه فیلتر شنی در صنایع گوناگون

طراحی و محاسبه فیلتر شنی در صنایع گوناگون

برای طراحی و ساختن فیلتر شنی در صنایع گوناگون جهت تصفیه آب، فاکتورهای مختلفی وجود دارد که باید در نظر گرفته شوند. یکی از این فاکتورها سرعت خطی آب می باشد. برای مثال در استخرها در حالت عادی سرعت خطی آب 20 متر در ساعت می باشد. البته در این ساز و کار، نوع استخر و خصوصی و یا عمومی بودن آن و حجم آب استخر بسیار تاثیر گذار می باشد و فرآیند تصفیه را نیز در بازه زمانی سه الی هشت ساعت مد نظر قرار می دهند. به بیان دیگر فرض کنید استخری با حجم 100 متر مکعب انتخاب شده است. در این صورت و در شرایط عادی آب موجود در استخر باید طی پنج ساعت تصفیه شود ، در نتیجه در هر ساعت باید 20 متر مکعب آب تصفیه گردد.

موارد ذکر شده فاکتورهایی هستند که در طی ساخت فیلتر شنی مد نظر قرار گرفته و با توجه به محاسبات گوناگون ، ساخت فیلتر شنی برای استخرها با حجم مختلف و صنایع دیگر صورت می پذیرد.

طی ساخت و طراحی فیلتر شنی نتیجه حاصل نشان می دهد که فیلتر شنی باید با حداکثر سرعت جریان  210 GPM کار کند و سپس با استفاده از توان مورد نیاز و میزان دبی میتوان مساحت لازم فیلتر شنی را محاسبه کرد.

برای بیشتر شدن قدرت فیلتراسیون و تاثیر گذاری آن باید اطمینان پیدا کرد که آب در دبی خود بهینه می باشد. طی آزمایش های مختلف نتیجه حاصل شد که سرعت بالای جریان بر روی فیلتراسیون تاثیر بسزایی دارد و سرعت بالای جریان سبب می شود که تصفیه مشکل تر شود. سرعت بالای آب یعنی سرعتی بیش از حد استاندارد در لوله جریان دارد. برای مثال سرعت مناسب در لوله های 1 اینچی 70 GPM و در لوله های 2 اینچی100 GPM  می باشد.

 طراحی و محاسبه فیلتر شنی در صنایع گوناگون

طراحی و محاسبه فیلتر شنی در صنایع گوناگون

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس: ۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           همراه: ۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط