طراحی اصولی تصفیه فاضلاب بر مبنای چه فاکتورهایی انجام می شود؟

طراحی اصولی تصفیه فاضلاب بر مبنای چه فاکتورهایی انجام می شود؟
برای تصفیه فاضلاب و انتخاب بهترین روش تصفیه، بهتر است ابتدا تمامی فاکتورهای کمی و کیفی فاضلاب مد نظر قرار داده شود و مواد آلاینده و ناخالصی های موجود در فاضلاب شناخته شوند.
به عنوان مثال صنعت تصفیه شیشه دارای نوع خاصی از آلاینده ها است و این آلودگی ها در صنعت تصفیه فرآورده های لبنی کاملا متفاوت می باشد.
به همین دلیل سیستم های بسیار مختلفی برای تصفیه انواع فاضلاب به کار برده شده اند.

برای انتخاب بهترین سیستم جهت تصفیه فاضلاب موارد زیر مد نظر قرار داده می شوند :

اطلاعات زمین شناسی منطقه تولید فاضلاب.
تعیین دوره طرح سیستم فاضلاب : به این معنا که یک سیستم تصفیه فاضلاب را نمی توان برای طولانی مدت طراحی و از آن استفاده کرد، زیرا محدودیت های مالی، تغییرات فناوری و امکان توسعه به مرور زمان تغییر پیدا می کنند و در طراحی دوره ای سیستم تصفیه تاثیر گذار هستند.
حجم فاضلاب تولیدی با توجه به میزان مصرف و جمعیت مصرف کننده فاضلاب.
نوسانات تولید فاضلاب از دیگر فاکتورهایی است که با توجه به روز و شب بودن، میزان بارندگی و فصل های سال تغییر می کند.
کیفیت فاضلاب تولید شده بر اساس میزان مواد شیمیایی نظیر BOD، COD، TDS، TSS، PH و  کل کربن های آلی و کل نیتروژن های موجود در فاضلاب.

کیفیت فاضلاب خروجی از دیگر موارد مهم است و بستگی به استانداردهای سازمان حفاظت از محیط زیست دارد، در واقع فاضلاب بر اساس منبع پذیرنده که آب های سطحی و یا کشاورزی و یا آب چاه باشد تفاوت دارد.

شناخت صحیح فاضلاب بر اساس فاکتورهای ذکر شده باعث می شود تا مناسب ترین روش تصفیه برای آن در نظر گرفته شود و بهترین خروجی را از سیستم تصفیه برداشت کرد.
طراحی اصولی تصفیه فاضلاب بر مبنای چه فاکتورهایی انجام می شود؟

طراحی اصولی تصفیه فاضلاب بر مبنای چه فاکتورهایی انجام می شود؟

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط