شستشو فیلترهای ممبران اسمز معکوس

شستشو فیلترهای ممبران اسمز معکوس

فیلتر ممبران مهم ترین فیلتر در دستگاه های تصفیه آب خانگی، نیمه صنعتی و صنعتی اسمز معکوس است و عملکرد صحیح آن تاثیر بسیار مهمی در بخش های مختلف دستگاه دارد.

به همین دلیل با تمیز کردن و شستشو غشاء ممبران می توان طول عمر آن را افزایش داد. با شستشو فیلترهای ممبران صنعتی می توان طول عمر فیلتر و راندمان آن را بالاتر برد.

شستشو فیلتر ممبران در دستگاه های تصفیه آب خانگی اسمز معکوس کوچک و کم ظرفیت تر به صورت آزمون و خطا انجام می شود.

به عنوان نمونه گاهی اوقات با آنالیز و انجام آزمایشات مختلف بر روی آب می توان میزان مواد غیر آلی مانند آهن و یا منگز را شناسایی کرد، در این صورت باید از محلولی استفاده شود که قابلیت حذف رسوبات را داشته باشد.

در صورتی که گرفتگی غشاء ممبران ناشی از وجود جامدات معلق در آب باشد، نشان دهنده آلودگی بیولوژیکی است و بهتر است از محلول های بازی برای شستشو ممبران استفاده کرد.

گاهی از مواد بازی یا اسیدی برای شستشو ممبران استفاده می شود که قادر به باز شدن منافذ فیلتر نمی شود، این مواد در صورت عدم مصرف صحیح خود می توانند سبب گرغتگی غشاء فیلتر ممبران شوند.

به همین دلیل بهتر است برای سیستم های تصفیه آب اسمز معکوس از روش آزمون و خطا بهره نبرد، زیرا ممکن است منجر به بروز صدمات جبران ناپذیر شود.

در حالتی که رسوبات بر روی سطوح غشاء ممبران تشکیل شوند، باعث می شود تا فلوی خروجی آب تصفیه شده کاهش پیدا کند.

در صورتی که با کاهش فلوی آب تصفیه شده و یا کاهش کیفیت آب و یا بالاتر رفتن اختلاف فشار مواجه شدید.

بهتر است عملیات شستشو ممبران ها را شروع نمایید. در صورت بی توجی به این موضوع، مقدار ریکاوری سیستم بسیار افت پیدا می کند.

شستشو فیلترهای ممبران اسمز معکوس

شستشو فیلترهای ممبران اسمز معکوس

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط