ساختار و تجهیزات سیستم کلرزن مایع در صنعت تصفیه آب و فاضلاب

ساختار و تجهیزات سیستم کلرزن مایع در صنعت تصفیه آب و فاضلاب

یکی از پرکاربردترین سیستم هایی که در صنعت تصفیه آب و فاضلاب جهت گندزدایی مورد استفاده قرار می گیرد، دستگاه های کلریناتور یا کلرزن مایع هستند.

امروزه کلر به عنوان یکی از رایج ترین و معمول ترین گند زداها برای آب شناخته می شود و در سراسر دنیا از آن استفاده می کنند.

از آنجایی که کلر دارای اثرات سمی است باید مطابق با استانداردهای TLV به آب اضافه شود.

سیستم های کلر زنی برای گندزدایی آب تزریق کلر را انجام می دهند، این سیستم ها برای گندزدایی آب مخازن، استخرها، حوضچه و برای تصفیه انواع فاضلاب های شهری، بهداشتی و غیره مورد استفاده قرار می گیرد.

کلر در از بین بردن آلودگی های میکروبی و حذف میکروارگانیسم های موجود در آب بسیار خوب عمل می کند.

سیستم های کلریناتور تشکیل شده از دوزینگ پمپ جهت تزریق کلر و مخزن کلر زن هستند. پمپ هایی که برای تزریق کلر مورد استفاده قرار می گیرد از نوع دیافراگمی هستند و دارای پوشش مقاوم معمولا از جنس PVC می باشند.

نوع دوزینگ پمپ برای سیستم های کلریناتور با توجه به ساعت و فشار کاری و حجم دستگاه انتخاب می شود.

پمپ هایی که در این سیستم مورد استفاده قرار می گیرد می تواند از نوع دیجیتال نیز باشد. پمپ های دیجیتال با قابلیت دریافت سیگنال می توانند فرآیند تزریق کلر را به صورت کاملا اتوماتیک انجام دهند.

البته دستگاه های کلریناتور دیجیتال مجهز به آنالایزر سنجش کلر نیز می باشند. در واقع پمپ با دریافت سیگنال از آنالایزر کلر، تزریق کلر به آب را تکمیل می کند.

همزن یا الکتروموتور با شفت پروانه ای از دیگر تجهیزاتی است که وجود آن در دستگاه های کلریناتور ضروری است.

ساختار و تجهیزات سیستم کلرزن مایع در صنعت تصفیه آب و فاضلاب

ساختار و تجهیزات سیستم کلرزن مایع در صنعت تصفیه آب و فاضلاب

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط