زمان تعویض رزین تبادل یون- بخش سوم

زمان تعویض رزین تبادل یون- بخش سوم

رزین تبادل یون، پلیمری حل نشدنی است که حاوی یون های ناپایدار است. یون های ناپایدار رزین با یون های رسوب زا درون آب مبادله می شوند و به این شکل فرآیند سختی گیری انجام می شود.

رزین های تبادل یون به مرور زمان و با استفاده طولانی مدت فرسوده می شوند و نشانه هایی وجود دارد که مصرف کننده یا کارشناس را از زمان تعویض رزین ها آگاه می کند.

با اینکه رزین ها طول عمری طولانی دارند، اما احیاء و رسیدگی به آنها نیز نقش موثری در بالاتر بردن عملکرد آنها می گذارد و باعث می شود آب خروجی تا حد امکان خالص سازی شود.

در مقالات قبلی (بخش اول و بخش دوم) به مواردی که نشان از انقضاء رزین های تبادل یون را می داد، پرداختیم. در ادامه برخی دیگر از نشانه های زمان تعویض رزین را شرح خواهیم داد.

اگر مخازن سختی گیر حاوی رزین باشند و در طول چندین ماه و یا حتی چندین سال بلا استفاده مانده باشند، بوی تند و ناخوشایندی در مخزن ایجاد می شود.

در این صورت رزین کاملا قابلیت خود را از دست داده است و باید تعویض شود.

البته می توان برخی اوقات با استفاده از محلول ضد عفونی کننده ضعیف کلر، رزین ها را تمیز کرد.

برای این کار ابتد باید رزین ها از مخزن خارج شوند و با محلول کلر قوی مخزن رزین به خوبی شستشو داده شود و مجددا از رزین ها استفاده کرد.

در صورتی که رزین های تبادل یونی توسط یون های آهن و یا برخی از مواد آلی مخرب از بین بروند.

می توان با افزودن محلول پاک کننده رزین با دوز بالا مانند اسید سیتریک و یا سفید کننده، رزین ها را تمیز کرد. اما در این حالت نیز تعویض کلی رزین ها بهتر جواب می دهد.

زمان تعویض رزین تبادل یون- بخش سوم

زمان تعویض رزین تبادل یون- بخش سوم

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط