روش های تصفیه فاضلاب بیولوژیکی بی هوازی

روش های تصفیه فاضلاب بیولوژیکی بی هوازی

تصفیه بیولوژیکی یکی از فرآیندهای مهم در صنعت تصفیه آب و فاضلاب است که حذف آلاینده ها از طریق فعالیت های بیولوژیکی صورت می گیرد.

این روش بر اساس رشد دادن میکروارگانیسم ها در محیط فاضلاب است. در واقع وجود ترکیبات آلی و نیتروژن دار سبب می شود تا این روش برای تصفیه فاضلاب حاوی این مواد بسیار موثر باشد.

وجود ترکیبات آلی و ترکیبات نیتروژن دار برای رشد سریع میکروبی، تغذیه ای بسیار مناسب است، به همین دلیل با روش های هوازی، بی هوازی و یا اختیاری مصرف می شوند و عملکرد آنها متوقف می شود.

میکروارگانیسم های بی هوازی در شرایطی که میزان اکسیژن صفر است رشد می کنند این در حالی است که میکروارگانیسم های هوازی برای شروع فعالیت خود به حضور اکسیژن نیاز دارند.

عمده میکروارگانیسم هایی که در فاضلاب وجود دارند به عنوان منبع انرژی استفاده می شوند، بنابراین از نظر تغذیه ای به عنوان میکروارگانیسم های هتروتروف شناخته می شوند.

سیستم های تصفیه فاضلاب بی هوازی حدودا یک سوم مواد آلی محلول و کلوئیدی را به محصول نهایی تبدیل می کنند و سایر مواد باقی مانده را به سلول های میکروبی تبدیل می کند که از طریق ته نشینی از فاضلاب جدا می شوند.

طی این فرآیندهای تصفیه فاضلاب بی هوازی گاز متان و دی اکسید کربن تولید می شود.

روش های تصفیه فاضلاب بیولوژیکی بی هوازی شامل تمامی روش هایی هستند که در آن میکروارگانیسم های بی هوازی برای تصفیه به کار گرفته می شوند.

فرآیند تصفیه آب نهایی در محیطی بدون حضور اکسیژن انجام می شود. روش های تصفیه فاضلاب بی هوازی شامل ABR، UASB،FBR ، UAFB می شود.

روش های تصفیه فاضلاب بیولوژیکی بی هوازی

روش های تصفیه فاضلاب بیولوژیکی بی هوازی

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس: ۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه: ۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط