رزین کاتیونی قوی و ضعیف چگونه تهیه می شود؟

رزین کاتیونی قوی و ضعیف چگونه تهیه می شود؟

رزین های تبادل یونی نقش پررنگی در صنعت تصفیه آب دارند و از آنها در مخازن سختی گیر برای تولید آب نرم و خالص به کار برده می شود.

رزین ها در انواع مختلفی چون رزین آنیونی و کاتیونی تقسیم می شوند و خود رزین های کاتیونی و آنیونی به دو گروه ضعیف و قوی و اسیدی یا بازی تقسیم بندی می شوند.

رزین های کاتیونی در اثر واکنش فنل و مشتقات آن با فرمالدئید و سپس سولفونه کردن آن با استفاده از سولفوریک اسید به حالت توده تبدیل می شود، طی این فرآیند رزین ها را غربال و سپس خورد می کنند و از آنها استفاده می کنند.

در واقع این رزین ها از سولفونه کردن پلی استیرن تهیه می شوند. به بیان جزئی تر هرگاه که در پلیمریزاسیون استایرن مقداری دی وینیل بنزن اضافه شود، پلیمری با ساختار شبکه ای تولید می شود که با سولفوره کردن آن می توان رزین کاتیونی قوی را تهیه کرد.

برای تهیه رزین کاتیونی ضعیف نیز هرگاه که به جای گروه سولفونیک اسید گروه کربوکسیلیک اسید جایگزین شود، رزین کاتیونی ضعیف تولید می شود، یکی دیگر از روش های ساده تر برای تهیه این نوع رزین ترکیب متا کریلیک اسید با دی وینیل بنزن است.

علاوه بر رزین های کاتیونی ضعیف و قوی نوع پرکاربرد دیگر رزین های کاتیونی در صنعت تصفیه آب و فاضلاب رزین کاتیونی سدیمی است که در واحدهای سختی گیر به جهت از بین بردن سختی آب بسیار از آن استفاده می شود.

برای انتخاب رزین مناسب به جهت تصفیه آب، باید آب مصرفی از نظر وجه های مختلف سنجیده شود و پس از آنالیز آب مناسب ترین و کاربردی ترین رزین برای تصفیه آب مورد استفاده قرار بگیرد.

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط