دو روش پرکاربرد تصفیه فاضلاب به روش لجن فعال

دو روش پرکاربرد تصفیه فاضلاب به روش لجن فعال

یکی از قدیمی ترین و پرکاربردترین فرآیندهایی که برای تصفیه فاضلاب مورد استفاده قرار گرفته است، فرآیند لجن فعال می باشد و امروزه به صورت روتین از آن در انواع تصفیه خانه های شهری و فاضلاب های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد.

در این روش با قرار دادن فاضلاب در شرایط بی هوازی، میکروارگانیسم های موجود در فاضلاب تکثیر پیدا می کنند و با مصرف مواد آلی، زمینه را برای تصفیه بهتر فراهم می کنند.

روش لجن فعال یکی از موثرترین روش ها برای حذف BOD و نیتریفیکاسیون می باشد و استفاده از آن در تصفیه خانه ها با شرایط خاص و ساز و کارهای ویژه ای مواجه است.

لجن فعال اختلاط کامل (CMAS)

فرآیند لجن فعال با اختلاط کامل یکی از روش های پرکاربرد سیستم لجن فعال است و یکی از موارد کاربرد آن الگوی جریان یک راکتور با اختلاط جریان مداوم است.

در واقع فاضلاب ته نشین شده و لجن فعال برگشتی از چند منشاء مختلف وارد حوضچه هوادهی می شوند.

در این روش رشد باکتری های ریشه ای در فاضلاب تغییر پیدا می کند و منجر به حجیم شدن لجن می شود. از مزیت های این روش کاهش بار شوک است و بهره برداری نسبتا ساده تری دارد.

جریان پیستونی متداول (RAS)

در این روش فاضلابی که ته نشین شده و لجن فعال برگشتی به ابتدای حوضچه هوادهی وارد می شود، سپس با استفاده از دیفیوزرهای هوادهی به صورت کامل با هم مخلوط می شوند.

در جریان پیستونی متداول به طور معمول از 3 تا 5 کانال در داخل حوضچه ها استفاده می کند.

امروزه با پیشرفت و کاربرد بیشتر این روش، سیستم هوادهی به گونه ای طراحی شده است که اکسیژن در طول حوضچه با توجه به تناسب و کاهش میزان هوادهی تامین می شود.

یعنی می توان گفت میزان هوادهی فاضلاب در ابتدای حوضچه بیشتر است و در نهایت کاهش می یابد. در طول این عملیات هوادهی جذب، لخته سازی و اکسیداسیون مواد آلی انجام می شود.

دو روش پرکاربرد تصفیه فاضلاب به روش لجن فعال

دو روش پرکاربرد تصفیه فاضلاب به روش لجن فعال

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط