دوزینگ پمپ در دستگاه تصفیه آب

دوزینگ پمپ در دستگاه تصفیه آب :

دوزینگ پمپ یک پمپ کوچک با جا به جایی مثبت است که برای پمپاژ یک جریان خیلی دقیق ماده شیمیایی یا مواد دیگر به جریان سیال آب، بخار یا گاز طراحی شده است. مکانیزم این پمپ صنعتی شامل جمع آوری مقدار اندازه گیری شده از مایع به داخل محفظه و سپس تزریق این میزان حجم به داخل مخزن می باشد. دوزینگ پمپ ها برای اتوماسیون جریان مایع در بسیاری از برنامه های کاربردی مانند کشاورزی، صنعت آب و فاضلاب، صنایع، ساخت تجهیزات پزشکی استفاده می شوند.

به طور کلی یک دوزینگ پمپ کاملا کوچک است و توسط یک موتور الکتریکی کوچک یا یک محرک هوا کار می کند. آنها توسط یک سیستم کنترل کننده خارجی و یا یک کنترل کننده پمپ داخلی، کنترل می شوند که می تواند سرعت جریان، عملکرد روشن و خاموش و همچنین چیزهایی مانند هشدارها و اخطار برای سطوح خشک، بدون گاز و سطح کم محصول را اجرا کند.

دوزینگ پمپ بسته به نام تجاری و مدل در انواع و روش های مختلف عمل می کند. تمام این روش ها شامل مقدار مصرف قابل اندازه گیری یک ماده شیمیایی و سپس تزریق این محصول به یک لوله یا یک مخزن مشابه است. اجزای اصلی بر اساس عملکرد می تواند به صورت زیر بیان شود :

  • مخزن : ظرف که مقدار دوز را نمایش می دهد.
  • سوپاپ فوت ( Foot Valve ) : یک شیریک طرفه که به خط مکش متصل است و در داخل درام ( drum ) محصول قرار می گیرد و اجازه می دهد که پمپ در انتهای درام قرار گیرد، یک سوئیچ شناور به آن متصل است برای بررسی میزان ماده به طوری که زنگ خطر پمپ را فعال می کند اگر محصول خارج شود.
  • پمپ دوزینگ : این پمپ در اندازه و نوع مواد متفاوت است اما به طور کلی از پلاستیک فشرده، مقاوم در برابر مواد شیمیایی ( PE، PVC یا مشابه )، لاستیک یا فولاد ضد زنگ ساخته شده است. این پمپ یک خط مکش به ورودی و یک خط دوز متصل به مکش دارد.
  • خط دوز : خط مکش به ورودی پمپ متصل می شود د حالی که خط دوز به خط مکش متصل می شود. ( خط دوز یک لوله PVC یا PE نسبتا سخت و یا یک شیلنگ تقویت شده است . گاهی اوقات در برنامه های فشار بخار، آب داغ یا فشار بالا می توان از فولاد ضد زنگ استفاده کرد)
  • انژکتور : یک نازل تحویل که شار دقیق محصول تولید شده توسط پمپ دوز را به خط هدایت می کند. برای غلبه بر فشار دوزینگ پمپ طراحی شده است.
  • سیستم کنترل : برای اطمینان از دقت دوز پمپ و زمان خاموش و روشن شدن پمپ وجود دارد. این می تواند به عنوان یک سوئیچ تایمر یا انتقال جریان درست از طریق سیستم SCADA یا یک سیستم کنترل مرکزی مشابه با سنسورهای PH و کلر کنترل شود تا میزان دریافت شده را افزایش یا کاهش دهد. همچنین ممکن است در یک سیستم عملیات پیچیده تر ادغام شود.
دوزینگ پمپ در دستگاه تصفیه آب

دوزینگ پمپ در دستگاه تصفیه آب

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا تامین و توزیع کننده ی انواع دستگاه های صنعتی و دوزینگ پمپ برای شما عزیزان می باشد برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

مطالب مرتبط