خصوصیات فیزیکی کربن فعال

خصوصیات فیزیکی کربن فعال

کربن فعال به عنوان یک ماده جاذب بسیار قوی برای حذف بو، رنگ و طعم نامطبوع آب در صنعت تصفیه آب و فاضلاب بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

با توجه به اینکه کربن از مواد اولیه مختلفی چون چوب، ذغال سنگ، پوست پسته، پوست نارگیل و غیره تهیه می شود و فرآیند فعال سازی آن نیز با استفاده از روش های مختلفی چون استفاده از کلرید روی، فعال سازی فیزیکی و شیمیایی، حرارتی و با استفاده از اسید فسفریک و غیره انجام می شود پس کربن های بدست آمده دارای انواع بسیار مختلف با ویژگی های خاص خود تولید می شود.

کنترل کیفیت کربن فعال برای تصفیه آب بسیار مهم است بنابراین توجه به خصوصیات کربن بسیار مهم می باشد. ویژگی ها و خصوصیات فیزیکی کربن فعال شامل موارد زیر است :

سطح مخصوص کربن :

معادله هایی چون Teller، Emmet و Brunauer برای محاسبه حفره ها و مساحت منافذ درون کربن بسیار استفاده می شوند.

به صورت کل هر چقدر مساحت داخلی کربن بیشتر باشد و طبق این معادلات عدد بزرگتری بدست بیاید، بدین معناست که فضای داخلی کربن برای جذب بیشتر آلاینده ها کاملا فراهم است و دانه های کربن می توانند حجم بیشتری از آلاینده های شیمیایی را به خود جذب کنند.

تخلخل :

در صورتی که منافذ و تخلخل سطوح کربن بیشتر باشد بدین معناست که کربن فعال تر است. دقت داشته باشید که حتی شکل و اندازه این منافذ در فرآیند تصفیه آب تاثیر گذار خواهد بود.

در واقع هر چقدر این منافذ ریزتر باشند می توانند آلاینده های کوچک تر را حذف کنند.

دانه بندی کربن :

کربن فعال به صورت پودری، گرانول شده، میله ای و اشکال های خاص دیگر تولید می شود. ذرات کربن فعال کوچکتر عملکرد بهتری از ذرات درشت دارند، اما از طرفی سبب افت فشار آب ورودی به فیلتر نیز می شوند.

خصوصیات فیزیکی کربن فعال

خصوصیات فیزیکی کربن فعال

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

  • ???? ??? ????? ?? ? ????

مطالب مرتبط