حوضچه اختلاط سریع در صنعت آب و فاضلاب

حوضچه اختلاط سریع در صنعت آب و فاضلاب

در حوضچه اختلاط سریع که در سیستم تصفیه آب بسیار کاربردی هستند عمل پراکنده کردن و پخش نمودن سریع آلاینده های شیمیایی اتفاق می افتد. این روش را می توان بر مبنای تصفیه آب به روش مکانیکی و استاتیکی قرار داد. در این حوضچه ها از یک پروانه استفاده می کنند که با چرخش سریع این پروانه اغتشاش بسیار شدیدی به وجود می آید. در حوضچه اختلاط سریع ، همزن ها توانایی این را دارند که مواد شیمیایی را در کل حجم آبی که در حوضچه ها وجود دارد فراهم نمایند.

انواع مختلفی از همزن های پروانه وجود دارد. از جمله:

  • پروانه تیغه ای با جریان محوری

  • پروانه های دیسکی صفحه تخت

  • پروانه توربینی

  • ملخ های سرعت بالا با جریان های محوری

ذرات کلوئیدی در آب وجود دارند که این ذرات فقط هنگامی از بین می روند که تحت شرایط فیزیکی و شیمیایی خاصی قرار بگیرند. انعقاد نوعی فرآیند است که در آن ذرات کلوئیدی از طریق مواد شیمیایی از بین می روند اما در روش های فیزیکی ذرات کلوئیدی ته نشین می شوند و این عمل را لخته سازی نام می برند. در این فرآیند وقتی توربین ها به صورت ملایم آب را بهم می زنند، ذرات کلوئیدی لخته های بزرگتری را پدید می آورند و ته نشینی آن ها آسان تر است.

مقایسه همزن های مکانیکی و استاتیکی

در همزن های مکانیکی امکان خرابی تجهیزات، بالاتر می رود و نیاز به تجهیزات گوناگون نیز بیشتر می شود اما این نوع همزن های مکانیکی از شدت جریان، مستقل هستند و همچنین قابل تنظیم نیز می باشند و در بهره برداری دارای انعطاف پذیری هستند.

ولی در همزن های استاتیکی وابستگی به شدت جریان وجود دارد و و انعطاف پذیری کمی در بهره برداری دارند. البته در این همزن ها نگه داری آسان تر بوده و هزینه راه اندازی و نگه داری آن نیز مناسب تر از همزن های مکانیکی است.

حوضچه اختلاط سریع در صنعت آب و فاضلاب

حوضچه اختلاط سریع در صنعت آب و فاضلاب

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس: ۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           همراه: ۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

  • خرید همزن اختلاط سریع

مطالب مرتبط