تماس دهنده های بیولوژیکی چرخان در صنعت تصفیه آب و فاضلاب

تماس دهنده های بیولوژیکی چرخان در صنعت تصفیه آب و فاضلاب

در تصفیه خانه های آب و فاضلاب سیستم ها و دستگاه های بسیار متنوعی وجود دارند که هر کدام از آنها به نوعی سبب حذف ناخالصی ها شده و هرکدام مختص به یک گروه از فرآیندهای تصفیه فاضلاب می باشند.

یکی از تجهیزات پرکاربرد در این صنعت تماس دهنده های بیولوژیکی چرخان است که در روش RBC (Rotating Biological Contactor) جزء تجهیزات اصلی به شمار می رود.

تماس دهنده های بیولوژیکی چرخان شامل دیسک هایی محصور از جنس پلی استیرن یا پلی وینیل کلرید است.

به این دلیل از پلاستیک در ساخت دیسک های تماس دهنده بیولوژیکی استفاده می شود که دیسک های پلاستیکی هنگام در معرض قرار گرفتن نور فرابنفش از اثرات آن در امان هستند و سبب جلوگیری از افت حرارتی اضافی درون آب بسیار موثر هستند.

این تماس دهنده های بیولوژیکی به صورت مستغرق مورد استفاده قرار می گیرند، یعنی درون فاضلاب قرار می گیرند و به گردش در می آیند. در این دستگاه ها دیسکهای پلاستیکی به صورت استوانه ای ساخته شده اند و همین دیسک ها به شفتی افقی که در ساختار دستگاه وجود دارد متصل می گردد.

تماس دهنده های بیولوژیکی چرخان در واحدهای استاندارد به قطر 3.5 متر و با طول 7.5 متر ساخته می شوند و این سطح از دیسک ها برای واحدی معادل با 3300 متر مربع مناسب است.

واحدهای تماس دهنده بیولوژیکی به صورت غیر کامل و حدود 40 درصد در تانک های حاوی فاضلاب مستغرق هستند و دیسک های نصب شده بر روی دستگاه به آرامی به گردش در می آیند و دور تقریبی آنها 1 تا 1.6 دور در هر دقیقه است.

مستغرق بودن تماس دهنده های بیولوژیکی بین 30 الی 70 درصد است و با محرک هوا برای فراهم کردن اکسیژن به کار می روند. این واحدها باعث می شوند تا از رشد جلبک در فاضلاب جلوگیری شود و در واقع تولید اکسیژن منجر به این خاصیت می شود.

تماس دهنده های بیولوژیکی چرخان در صنعت تصفیه آب و فاضلاب

تماس دهنده های بیولوژیکی چرخان در صنعت تصفیه آب و فاضلاب

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس: ۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه: ۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط