تصفیه فاضلاب کارخانه نشاسته

تصفیه فاضلاب کارخانه نشاسته

فاضلاب تولیدی از کارخانه های نشاسته شامل انواع کربوهیدرات ها، قندها و پکتین و همچنین ویتامین ها است. می توان گفت حدودا 75% از ترکیبات آلی که در این فاضلاب وجود دارد به صورت محلول در آمده اند.

بنابراین مواد معلق و ذرات شناور کمتر در این نوع فاضلاب دیده می شود حذف ذرات محلول در فاضلاب نیز با استفاده از روش های مکانیکی و فیزیکی قابل حذف و جداسازی نمی باشند.

برای تصفیه فاضلاب کارخانه نشاسته به سبب وجود ترکیبات محلول از روش های اکسیداسیون بیولوژیکی و شیمیایی برای تصفیه این نوع فاضلاب استفاده می کنند.

بار آلودگی فاضلاب صنعت نشاسته از بار آلودگی فاضلاب های خانگی بسیار بیشتر است اما به صورت کلی کارخانجات جانبی این صنعت چون کارخانجات پوست گیری سیب زمینی و تولید چیبس با فرآیندهای تصفیه ساده تری تصفیه می شوند.

آشغال گیرها :

برای جدا کردن ذرات معلق و شناور این فاضلاب از آشغال گیرها استفاده می شود. آشغالگیر همانند توری عمل می کند و فاضلاب از مرکز آن عبور می کند.

در این مرحله جامدات معلق فاضلاب جدا می شوند و این نوع آشغالگیرها بنا به نوع مصرف در انواع مختلف با دقت های متغیر طراحی می شوند.

شناور سازی :

در این مرحله روغن و گریس از فاضلاب حذف می شود. این مرحله دومین و از مراحل مهم تصفیه فاضلاب کارخانه نشاسته است.

متعادل ساز :

مرحله بعدی برای تصفیه فاضلاب نشاسته، فرآیند متعادل سازی است. در این مرحله فاضلاب یکنواخت تر می شود و PH و مواد آلی طی فرآیندهای شیمیایی، یکنواخت و متعادل می شوند.

اختلاط فاضلاب در این مرحله با استفاده از روش هوادهی دیفیوزری صورت می گیرد. البته همزن های مستغرق نیز برای اختلاط این فاضلاب بسیار به کار برده می شوند.

تصفیه ثانویه و فرآیندهای لجن فعال دو مرحله آخر تصفیه فاضلاب صنعت نشاسته هستند. با انجام اصولی و صحیح این فرآیند بار آلودگی فاضلاب به طور چشمگیری کاهش می یابد.

تصفیه فاضلاب کارخانه نشاسته

تصفیه فاضلاب کارخانه نشاسته

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط