تصفیه فاضلاب و حذف نیتروژن و فسفر به روش A2O

تصفیه فاضلاب و حذف نیتروژن و فسفر به روش A2O

تصفیه فاضلاب به فرآیندی گفته می شود که طی آن فاضلاب ورودی به تصفیه خانه با گذر از مراحل متعدد به درجه ای از کیفیت می رسد که قابلیت بازگشت به محیط را داشته باشد.

این فرآیند در پروسه ای نسبتا پیچیده انجام می شود و تحت شرایط و سیستم های مختلفی صورت می گیرد. از این رو روش های متعددی برای تصفیه فاضلاب های متنوع وجود دارد.

تصفیه فاضلاب به روش A2O در واقع سیستمی پیشرفته تر و ارتقاء یافته از فرآیند لجن فعال با هوادهی گسترده است. در این روش برای حذف نیتروژن و فسفر از دو واحد بی هوازی و آنوکسیک استفاده می کنند.

در واقع حذف نیتروژن و فسفر از فاضلاب زمانی اهمیت دارد که منبع پذیرنده پساب دریا، اقیانوس، رودخانه ها و دریاچه ها باشند. به بیان دیگر این واحد از تصفیه فاضلاب برای تصفیه آب های سطحی بسیار مناسب است چرا که ورود عناصر نیتروژن و ترکیبات فسفر به آب های سطحی باعث به وجود آمدن محل مناسبی برای جلبک ها و خزه ها می باشند.

این مواد می توانند وارد منابع آب زیر زمینی شوند و آن ها را نیز آلوده کنند در این صورت حذف ترکیبات فسفات و نیترات بسیار مهم می شود. زیرا ورود این ترکیبات کیفیت آب زیر زمینی را پایین می آورد و باعث مسمومیت و شیوع بیماری های مختلف می گردد.

در این روش از تصفیه نیاز به تماس بی هوازی بین لجن فعال و فاضلاب وجود دارد تا طی آن حذف بیولوژیکی فسفر انجام شود. تصفیه فاضلاب به روش A2O در مناطقی که پساب به چاه تخلیه می گردد و باعث آلوده شدن منابع آب زیر زمینی می شوند، مجتمع های تفریحی در نزدیک سواحل، نیروگاه هایی که در کنار منابع آب سطحی قرار دارند و اماکنی که فاضلاب خود را به رودخانه ها تخلیه می کنند بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

مزایا تصفیه فاضلاب به روش A2O

  • مصرف انرژی بسیار پایین نسبت به سایر فرآیندهای تصفیه
  • راندمان بسیار بالا
  • تولید لجن تثبیت شده بدون نیاز به تصفیه و همچنین تغلیظ لجن
  • بهره برداری آسان
  • حذف همزمان نیتروژن و فسفر
تصفیه فاضلاب و حذف نیتروژن و فسفر به روش A2O

تصفیه فاضلاب و حذف نیتروژن و فسفر به روش A2O

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس: ۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه: ۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط