تصفیه فاضلاب ناشی از صنعت نفت

تصفیه فاضلاب ناشی از صنعت نفت

صنعت نفت و پالایشگاه های  مربوط به آن همواره حجم بالایی از فاضلاب را تولید می کنند که از نظر بار آلودگی بسیار خطرناک است و در صورت تصفیه نادرست اثرات مخربی را در محیط زیست به جای می گذارد. درون این نوع از فاضلاب همواره مواد بسیار سمی و شیمیایی وجود دارد که علاوه بر آسیب به طبیعت در صورت ورود به منابع آب، کیفیت آب شهری را بسیار پایین می آورد. به همین علت دفع و تجزیه صحیح و کامل فاضلاب صنعت نفت از اهمیت بالایی برخوردار است.

از عمده ترین پساب های ناشی از صنعت نفت، آب همراه آن است که تصفیه نمودن آن به منظور فراهم کردن شرایط مناسب برای استفاده در کشاورزی مورد توجه قرار گرفته است. در واقع اگر فرآیند تصفیه فاضلاب نفت به صورت دقیق و کامل انجام بپذیرد از نظر کیفی به درجه ای می رسد که می توان از آن برای آبیاری درختان و گیاهان استفاده نمود. این کار با توجه به کاهش منابع آب طبیعی، راه حلی بسیار مناسب برای صرفه جویی در مصرف آب نیز است.

قطرات روغن و امولسیون ها از موادی هستند که درون پساب این صنعت بسیار یافت می شوند. فناوری های غشایی با دقت برای کاهش و از بین بردن این مواد بسیار مناسب است. از آنجایی که انواع مختلفی از فرآیندهای غشایی برای جداسازی ترکیبات محلول و غیر محلول در آب مورد استفاده قرار می گیرد، از آن برای تصفیه این نوع فاضلاب بهره می برند.

به صورت کلی تر فرآیند تصفیه فاضلاب ناشی از صنعت نفت طی سه مرحله فیزیکی، شیمیایی و بیولوژیکی انجام می پذیرد. در فرآیند فیزیکی تصفیه فاضلاب، به وسیله دانه گیرها و آشغالگیرها ذارت و ناخالصی های معلق جدا می شوند و طی فرآیند تصفیه شیمیایی و بیولوژیکی که شامل خنثی سازی، فرآیندهای هوازی و بی هوازی و غیره است، بار آلودگی فاضلاب را بسیار کاهش می دهند.

تصفیه فاضلاب ناشی از صنعت نفت

تصفیه فاضلاب ناشی از صنعت نفت

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس: ۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           همراه: ۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط