تصفیه فاضلاب صنعت نساجی و رنگرزی

تصفیه فاضلاب صنعت نساجی و رنگرزی

فاضلاب تولیدی در صنعت نساجی و رنگرزی در مراحل مختلفی چون شستشو اولیه، رنگرزی و سفید کردن تولید می شود و طی آن فرآیند تکمیل پارچه انجام می پذیرد.

در تصفیه فاضلاب صنعت نساجی، وجود مواد معدنی و ترکیبات رنگی و سایر ترکیباتی که سخت تجزیه می شوند و سبب بالا بردن کدورت فاضلاب نیز می شوند، فرآیند تصفیه فاضلاب را در این صنعت دشوار می کند.

مهم ترین مواد اولیه به کار برده شده در صنعت نساجی پشم، پنبه و الیاف مصنوعی است. انواع مختلفی از رنگ ها نیز چون رنگ های اسیدی، قلیایی و گوگردی و موردان در این صنعت مورد استفاده قرار می گیرد.

این رنگ ها و ترکیباتی که برای تولید پارچه مورد استفاده قرار می گیرد میزان BOD کمی دارند اما از نظر میزان COD و یا اکسیژن خواهی شیمیایی بسیار بالا است.

فاضلاب ناشی از این صنعت فاقد موادی چون ازت و فسفر است که باعث رشد میکروارگانسیم ها می شود اما به دلیل وجود ترکیبات رنگی، نیاز به روش های متعددی برای تصفیه کامل دارد.

در این نوع فاضلاب مقادیر بسیاری از ذرات جامد شامل الیاف طبیعی ، مصنوعی ، ذرات و رنگدانه های غیر محلول وجود دارد که علاوه بر بالا بردن سختی آب باعث می شود تا فاضلاب تولیدی کدورت بالایی داشته باشد.

اکثر پکیج های تصفیه فاضلاب در صنعت فاضلاب نساجی و رنگرزی به دو بخش عمده شیمیایی و فیزیکی تقسیم می شوند. در نهایت فاضلاب با فرآیندهای بیولوژیکی فرآیند تصفیه را پشت سر می گذارند.

در تصفیه فیزیکی و شیمیایی این نوع از فاضلاب با توجه به کدورت بالا از فرآیندهایی چون انعقاد شیمیایی و انعقاد الکتریکی برای حذف رنگ و ذرات معلق استفاده می شود.

پس از آن فاضلاب به منظور تصفیه بیولوژیکی آماده می شود و حذف رنگ و مواد سمی آن با واحدهای هوازی و بی هوازی انجام می گیرد.

تصفیه فاضلاب صنعت نساجی و رنگرزی

تصفیه فاضلاب صنعت نساجی و رنگرزی

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱         

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط