تصفیه فاضلاب صنعت تولید رنگ و رزین

تصفیه فاضلاب صنعت تولید رنگ و رزین

رنگها، نقش مهمی در زیبا شناسی و پرورش ذوق دارد و علاوه بر اینکه محیط را زیباتر می کند در برابر عوامل طبیعی چون ضربه، خراش، ساییدگی و آب و تغییرات هوای جوی استفاده می گردد.

در واقع به ندرت دیده می شود که سطح اشیایی را تنها با رنگ حفاظتی بپوشانند و از رنگ تزیینی برای آرایش آن استفاده نکنند.

فاضلاب ناشی از صنعت تولید رنگ دارای غلظت بالایی از موادی چون آهن، منگنز، کادمیوم، باریم و آرسنیک است.

برای انتخاب شیوه صحیح تصفیه این فاضلاب باید به پارامترهای مختلف فاضلاب پرداخت و آنها را آنالیز کرد و با توجه به نسبت آلاینده ها شیوه درست تصفیه را انتخاب کرد.

فاضلاب صنعت تولید رنگ عموما از تولید رزین و شستشوی مخازن رنگ و رزین به وجود می آید، ترکیباتی که درون فاضلاب صنعت رنگ وجود دارند باعث سمیت و اکسیژن خواهی شیمیایی COD زیادی در فاضلاب تولید رنگ می شوند.

حلال های اکسیژن دار در رنگ ها چون الکل ها، اترها و حلال های کلردار ترکیباتی هستند که آب گریز می باشند و در صورتی که به فاضلاب راه پیدا کنند ممکن است به صورت امولسیون ظاهر شوند.

در حالت کلی می توان گفت فاضلاب ناشی از صنعت رنگ حجم نسبتا کمی دارد و اما بار آلودگی آن بسیار بالا است.

تنظیم PH یکی از مهم ترین مراحل تصفیه فاضلاب رنگ است. این فاضلاب حاوی مواد اسیدی و بازی است و در این مرحله طی فرآیندهایی مانند اختلاط فاضلاب اسیدی و بازی و با استفاده از موادی چون سود، سدیم سولفیت و یا آمونیاک برای خنثی سازی آن استفاده می کنند.

انعقاد، لخته سازی و ته نشینی از دیگر روش های متداول برای تصفیه فاضلاب این صنعت به حساب می آید و در کاهش بار آلودگی فاضلاب صنعت رنگ موثر هستند. اکسیداسیون پیشرفته و فیلترهای کربن فعال از دیگر روش های تصفیه فاضلاب صنعت رنگ به حساب می آیند.

تصفیه فاضلاب صنعت تولید رنگ و رزین

تصفیه فاضلاب صنعت تولید رنگ و رزین

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس: ۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه: ۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط