تصفیه فاضلاب به روش WSP

تصفیه فاضلاب به روش WSP

تصفیه فاضلاب به روشی می گویند که طی آن فاضلاب با عبور از بسترها و سیستم های متفاوت بار آلودگی بسیار کمتری پیدا کند و به درجه ای از کیفیت می رسد که قابلیت بازگشت دوباره به محیط را داشته باشد.

یکی از این روش ها، تصفیه فاضلاب به روشWSP  است. در این روش مکانیسم حذف بدون استفاده از تجهیزات مکانیکال صورت می گیرد. تصفیه فاضلاب به روش WSP یا برکه تثبیت فاضلاب  یکی از روش های طبیعی تصفیه است که به صورت استخر و یا گودال های کم عمق طبیعی انجام می پذیرد.

اولین مرحله از تصفیه فاضلاب به روش WSP جمع آوری پساب و انتقال آن به این حوضچه ها است. فاضلاب در این حوضچه ها جمع آوری شده و توسط فرآیندهای تصفیه طبیعی به آبی بسیار با کیفیت تر و قابل قبول محیط زیست تبدیل می گردد.

در این گودال های خاکی پساب برای مدتی طولانی نگه داری می شود. به مرور زمان لجن فاضلاب ته نشین می شود و در نهایت با کمک نور، حرارت، رشد میکروارگانیسم ها و جلبک ها، مواد آلی موجود در فاضلاب تثبیت می گردد.

فاضلابی که با این روش تصفیه می گردد از نظر کیفیت در درجه ای قرار دارد که می تواند از آن برای آبیاری زمین های کشاورزی استفاده نمود. با توجه به شرایط بحرانی منابع آب سالم و آشامیدنی این روش در صرفه جویی مصرف آب بسیار موثر است.

برکه های اختیاری، برکه های هوازی و برکه های بی هوازی از دیگر روش های طبیعی تصفیه فاضلاب می باشند. برای مثال از برکه های بی هوازی در شرایطی استفاده می شود که فضای زمین در دسترس محدود است.

برکه های بی هوازی عمقی حدود 2 الی 5 متر دارند و به همین علت می توانند حجم بالایی از فاضلاب را تصفیه کنند. در این برکه ها اکسیژن وجود ندارد و زمان ماند فاضلاب حدود 2-5 روز می باشد.

 تصفیه فاضلاب به روش WSP


تصفیه فاضلاب به روش WSP

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس: ۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه: ۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط