تصفیه فاضلاب به روش MLE

تصفیه فاضلاب به روش MLE

فاضلاب در واقع نوعی پساب خروجی و بدست آمده از فعالیت های انسانی، صنایع مختلف اعم از صنعت پتروشیمی، مواد غذایی و غیره می باشد. بار آلودگی فاضلاب بسیار بالا است و برای اینکه در درجه قابل قبولی از کیفیت برسد باید تصفیه گردد.

فاضلاب تصفیه شده کیفیت لازم را برای بازگشت به محیط پیدا می کند و از آن ها می توان جهت مصارف گوناگون بهره برد.

تاریخچه فرآیند تصفیه فاضلاب به روش MLE در سال 1962 توسط لودزاک و اتینگر ارائه شد. فرآیند تصفیه MLE در واقع اولین روشی است که به عنوان تصفیه فاضلاب لجن فعال قادر به حذف نیتروژن نیز می باشد. در این روش بخشی از واحدهای غیر هوازی را به ابتدای سیستم های هوازی متعارف افزوده اند.

MLE مخفف کلمه ی Modified Ludzack Ettinger به معنی فرآیند اصلاح شده ی لودزاک و اتینگر است.

فرآیند MLE برای تامین تمامی نیازهای دی نیتریفیکاسیون و همچنین کنترل آن با استفاده از مایعات مخلوط غیر هوازی بسیار پر بازده و موثر است. مقدار بازدهی دی نیتریفیکاسیون به شدت تحت تاثیر اندازه حوضچه های غیر هوازی و میزان دبی فاضلاب و غلظت اکسیژن محلول در آن می باشد.

اصلی ترین بازدهی در فرآیند تصفیه MLE حذف مواد بیولوژیکی چون نیتروژن است. اما گاهی به علت منتقل شدن بیش از حد اکسیژن به قسمت های غیر هوازی موجب بروز اختلال در فرآیندهای دی نیتریفیکاسیون می شود.

مزایا تصفیه فاضلاب به روش MLE

  • راندمان و بازدهی بسیار بالا در فرآیند تصفیه
  • ورود کمتر اکسیژن به بخش غیر هوازی
  • تولید هر چه کمتر بو نامطبوع در محیط
  • قابلیت تصفیه فاضلاب با حجم های بسیار بالا

معایب تصفیه فاضلاب به روش MLE

  • پیچیدگی خطوط انتقال
  • آزادی عمل کمتر برای اصلاح چرخه داخلی سیستم به دلیل ارتباط تنگاتنگ جریان های دی نتیریفیکاسیون
  • امکان نیاز به مخازن بزرگتر در بخش غیر هوازی
تصفیه فاضلاب به روش MLE

تصفیه فاضلاب به روش MLE

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس: ۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه: ۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط