تصفیه فاضلاب به روش BNR

تصفیه فاضلاب به روش BNR

نیتروژن و فسفر از مهم ترین عواملی هستند که در ایجاد پدیده اوتریفیکاسیون نقش دارند. این پدیده در صورتی رخ می دهد که رشد گیاهان آبزی از حد معمول بیشتر شود.

فسفر و نیتروژن دو ماده مغذی برای رشد بیش از حد گیاهان آبزی است و رشد آن ها به صورت چشمگیری افزایش پیدا می کند تا در نهایت به کوتاهی سطح دریاچه و پوشانده شدن کامل آن می انجامد. تصفیه چنین آب هایی به علت وجود مواد آلی بسیار، افزایش هزینه ها و خطر تولید مواد سرطان زا را در پی دارد.

فرآیند تصفیه  BNR (biological nutrient removal) در جهت حذف نیتروژن و فسفر بسیار موثر است. البته برخی از سیستم های تصفیه فاضلاب به نوعی طراحی می شوند که قادر به حذف هر دو این مواد باشند.

همان گونه که اشاره شد فرآیند تصفیه فاضلاب به روش BNR اغلب برای تصفیه پیشرفته فاضلاب و حذف نیتروژن و فسفر به کار برده می شود. در طراحی و ساخت این سیستم تصفیه و حذف نمودن مواد آلی و کاهش بار آلودگی فاضلاب بسیار ارتقاء یافته است.

در تصفیه فاضلاب به این روش فرآیندهای متفاوتی صورت می گیرد که در ادامه به بررسی برخی از آنها می پردازیم.

  • فرآیند لودزاک MLE)) : فرآیند رشد معلق با جریان پیوسته و ایجاد یک مرحله انوکسیک و در پی آن مرحله هوازی در جهت حذف نیتروژن
  • فرآیند تغذیه مرحله ای : تعویض مراحل انوکسیک و بی هوازی در جهت حذف نیتروژن
  • فرآیند A2O با مرحله انوکسیک ثانویه برای حذف نیتروژن و فسفات
  • فرآیند باردنفو چهار مرحله ای : فرآیند رشد معلق با جریان پیوسته و تعویض مراحل انوکسیک، هوازی، انوکسیک و هوازی جهت حذف نیتروژن با راندمان بسیار بالا
  • فرآیند تماس دهنده بیولوژیکی چرخان به همراه مراحل متوالی انوکسیک و هوازی برای حذف نیتروژن

تصفیه فاضلاب به روش BNR

تصفیه فاضلاب به روش BNR

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس: ۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه: ۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط