تصفیه فاضلاب به روش راکتور UASB

تصفیه فاضلاب به روش راکتور UASB

فرآیند تصفیه فاضلاب به عملیاتی گفته می شود که فاضلاب با عبور از مراحل مختلف به درجه ای از کیفیت می رسد که می تواند دوباره به محیط برگردد. تصفیه فاضلاب سبب می شود بار آلودگی پساب به مقدار چشمگیری حذف گردد و بتوان از آن دوباره جهت مصارف مختلف استفاده کرد.

از سیستم تصفیه فاضلاب به روش راکتور UASB برای تصفیه فاضلاب های بهداشتی و انسانی بسیار استفاده می شود. این روش از تصفیه فاضلاب، یکی از سیستم های پیش تصفیه بسیار پیشرفته است که در تکنولوژی تصفیه بی هوازی مورد استفاده قرار می گیرد.

در تصفیه فاضلاب به روش راکتور UASB فاضلاب ورودی از انتهای راکتور وارد می شود و سپس از میان واحد لجن که به صورت گرانول است به سمت بالای سیستم جریان پیدا می کند. UASB مخفف کلمه ی Up flow Anaerobic Sludge Blanket و به معنای تصفیه فاضلاب به روش بستر بی هوازی لجن با جریان رو به بالا است.

یکی از ویژگی های اصلی سیستم UASB که در مقایسه با سایر فرآیندهای بی هوازی از فاضلاب با بار بسیار بالاتری استفاده می کنند این است که تولید لجن در این روش به صورت گرانولی است.

اجزاء اصلی فاضلاب UASB عبارتند از :

  • سیستم توزیع فاضلاب
  • جدا کننده فاز گاز و مایع از جامد
  • بخش خروجی پساب

مزایا تصفیه فاضلاب به روش راکتور UASB

  • تولید لجن بسیار غلیظ و تثبیت شده : از آنجایی که لجن تولید شده از راکتور UASB زمان ماند بسیار طولانی دارد پس لجن مازاد از این سیستم غلیظ و تثبیت شده است و در صورتی که ضد عفونی گردد می تواند در مصارفی چون کشاورزی مورد استفاده قرار بگیرد.
  • مصرف کم انرژی : در این روش از تصفیه به دلیل اینکه نیاز به هوادهی فاضلاب وجود ندارد پس مصرف انرژی در راکتور UASB بسیار کمتر از سایر روش ها می باشد.

معایب تصفیه فاضلاب به روش UASB

  • در این روش از تصفیه مانند سایر روش های تصفیه بی هوازی احتمال تولید بو وجود دارد.
  • راه اندازی سیستم تصفیه فاضلابUASB نسبت به سایر روش های کمی طولانی تر است.
تصفیه فاضلاب به روش راکتور UASB

تصفیه فاضلاب به روش راکتور UASB

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس: ۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه: ۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط