تصفیه آب باران به چه صورت انجام می شود؟

تصفیه آب باران به چه صورت انجام می شود؟

می توان گفت آب باران کم ترین آلودگی شیمیایی را نسبت به انواع فاضلاب ها دارد. تصفیه آب باران به منظور آبیاری کشاورزی، استخرها و غیره ذخیره می گردد.

اما زمانی که از آب باران به منظور استفاده در فلاش تانک های ساختمان و شستشو استفاده شود، فرآیندهای فیلتراسیون ضروری است.

برای تصفیه آب باران برای حذف انواع مواد غیر محلول از فیلتر شنی استفاده می کنند. در صورتی که میزان مواد جامد معلق در آب باران بالا باشد استفاده از فیلتر شنی بسیار ضروری و کاربردی است.

برای بالاتر بردن کیفیت آب باران عموما از سه لایه سیلیس با اندازه های مختلف درشت، متوسط و ریز استفاده می کنند.

فیلترهای کربنی از پرکاربردترین فیلترها جهت تصفیه آب باران جمع آوری شده می باشند. کربن فعال موجود در این فیلترها دارای منافذ بسیار ریزی می باشند که در حذف کلر، رنگ، بو و ترکیبات آلی فرار از آب بسیار موثر هستند.

فیلترهای کارتریجی میکرونی نیز به عنوان پیش تصفیه در فرآیندهای غشایی نقش بسیار موثری دارند. فیلترهای میکرونی باعث می شوند تا از عبور جامدات نامحلول در آب و انواع جلبک ها و خزه ها جلوگیری شود.

در نهایت ضد عفونی کردن آب مهم ترین فرآیند است که می تواند با روش های مختلفی انجام شود. استفاده از کلر رایج ترین روش برای تصفیه و ضد عفونی کردن آب می باشد.

البته علاوه بر آن از روش های دیگری نظیر لامپ یو وی و ضد عفونی با ازن نیز استفاده می کنند.

با اینکه آب باران جزء آب های پاک به حساب می آید اما امروزه با صنعتی شدن جوامع، بارش باران های اسیدی بسیار قابل توجه است.

آب باران عموما در زیر زمین ذخیره می شود و طی مسیر جذب به زیر زمین ممکن است آلودگی های بسیاری را به خود اضافه کند، به همین دلیل قبل از استفاده بهتر است مراحل فیلتراسیون را پشت سر بگذارد.

تصفیه آب باران به چه صورت انجام می شود؟

تصفیه آب باران به چه صورت انجام می شود؟

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط