تاثیر دستگاه دی اریتور در آب ورودی به بویلرها

تاثیر دستگاه دی اریتور در آب ورودی به بویلرها

یکی از سیستم هایی که در روش های تصفیه فاضلاب برای حذف اکسیژن از آب و گرم کردن آب برای ورود به بویلر استفاده می شود دی اریتور (Deaeretor) است.

در واقع دستگاه دی اریتور تمامی گازهای نامحلول درون آب چون اکسیژن و کربن دی اکسید را حذف می کند و به عنوان پیش گرمایش آب برای ورود به دیگ ها مورد استفاده قرار می گیرد.

برای پیشگیری از شوک حرارتی در بویلرها در اصل از این دستگاه استفاده می شود. به علت اینکه در دیگ های بخار توصیه می کنند تا از آب ورودی در دمای پایین به دیگ جلوگیری شود.

چون ورود آب با دمای پایین به بویلرها باعث شده که راندمان دیگ پایین بیاید و ظرفیت بخاردهی دیگ در اثر تماس با آب سرد کاهش پیدا کند.

اگر اکسیژن و کربن دی اکسید محلول در آب وجود داشته باشد PH آب درون دیگ نیز کمتر می شود و محیط به حالت اسیدی تبدیل می شود. محیط اسیدی خود یکی از مهمترین عوامل در افزایش سرعت خوردگی در دیگ های بخار بویلر است.

برای حذف گازهای نامحلول آب با دستگاه دی اریتور باید افزایش دمای آب را مد نظر قرار دهیم. در واقع میزان حذف گازهای نامحلول با دمای آب رابطه عکس دارد.

یعنی هر چقدر که دمای آب در دستگاه دی اریتور به 100 درجه سانتی گراد نزدیک تر باشد، میزان گازهای نامحلول درون آب نیز کمتر می شوند.

به همین منظور بر روی بدنه دستگاه دی اریتور نازل هایی نصب کرده اند. از این نازل ها زمانی استفاده می کنند که دمای آب دی اریتور کاهش یافته باشد که با تزریق مستقیم بخار به درون مخزن دستگاه، دمای آب را تا حد قابل قبولی افزایش می دهند.

تاثیر دستگاه دی اریتور در آب ورودی به بویلرها

تاثیر دستگاه دی اریتور در آب ورودی به بویلرها

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی و تهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کارآزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی به صورت حضوری در محل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش و خرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط