تاثیرات فاضلاب ورودی به رودخانه ها

تاثیرات فاضلاب ورودی به رودخانه ها

در صورتی که فاضلاب تولیدی از صنایع مختلف وارد منابع آب نظیر رودخانه ها شود، باعث می شود تا سطح مولکول های اکسیژن درون فاضلاب بسیار کاهش یابد.

در واقع جریان آب در رودخانه ها باعث می شود تا تماس آب با هوا بیشتر شود و دارای قابلیت ذاتی برای هوادهی مجدد آب می باشند.

می توان گفت هوادهی که توسط جریان آب رودخانه ها برای آب ایجاد می شود تقریبا مشابه با سیستم هوادهی توسط دیفیوزرها است.

اما اگر مقدار BOD موجود در فاضلاب از ظرفیت هوادهی رودخانه ها بیشتر می شود و به درجات مختلف بسته به مقدار BOD موجود در فاضلاب باعث می شود تا اکسیژن آب رودخانه ها کاهش یابد.

در صورتی که فاضلاب حاوی مواد آلی به آب رودخانه ها راه یابد مقدار اکسیژن در قسمت پایینی محل ورود فاضلاب به رودخانه به صورت منحنی است که با عنوان منحنی اکسیژن محلول در رودخانه به وسیله میکروارگانیسم های موجود در آب شناخته می شود.

در صورتی که میزان اکسیژن دهی و هوادهی رودخانه از اکسیژن گیری به وسیله BOD بیشتر باشد منجر به بازگشت اکسیژن محلول در آب به حالت اولیه می شود.

اما اگر میزان BOD فاضلاب ورودی به رودخانه از ظرفیت جذب هوادهی بیشتر باشد ممکن است اکسیژن درون آب تمام شود و در این صورت موجودات آبزی درون آب از بین می روند.

اکسیژن یکی از پارامترهای مهم در اکوسیستم آب است و تمامی موجودات زنده درون رودخانه ها به آن نیاز دارند، فاضلاب تصفیه نشده و یا حتی فاضلابی که بر اساس اصول استاندارد تصفیه نشده باشد.

می تواند رودخانه را با انواع آلودگی ها و در نهایت از بین رفتن موجود آبزی مواجه کند.

تخلیه فاضلاب منجر به تخریب محیط زیست می شود، به همین دلیل تصفیه اصولی آن از اهمیت بسیار بالایی هم در محافظ از محیط زیست و هم در صرفه جویی مصرف آب دارد.

تاثیرات فاضلاب ورودی به رودخانه ها

تاثیرات فاضلاب ورودی به رودخانه ها

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط