بوستر پمپ در صنعت آب و فاضلاب

بوستر پمپ در صنعت آب و فاضلاب

بوستر پمپ ها (Booster pump) قطعه ای هستند که از یک یا چند الکترو پمپ تشکیل شده اند و برای تقویت و ثابت نگه داشتن فشار آب در دستگاه های آبرسانی استفاده می شوند. این الکترو پمپ ها به صورت موازی کنار یکدیگر قرار می گیرند. به صورت کلی تر بوستر پمپ ها دستگاهی هستند که در آن چند پمپ به هم متصل شده اند تا بتوانند با کمترین انرژی، بالاترین دبی مورد نیاز را ایجاد کنند. یعنی مهم ترین ویژگی بوستر پمپ ها حداکثر بازدهی با حداقل توان مصرفی می باشد.

همان گونه که گفته شد بوستر پمپ وظیفه دارد تا فشار آب را ثابت نگه دارد زیرا فشار آب طبق الگوی مصرف می تواند متغیر باشد و هنگامی که در شبکه آبرسانی مصرفی وجود ندارد بوستر پمپ ها نیز خاموش می باشند اما زمانی که فشار ایجاد شود بوستر پمپ ها نیز فعالیت خود را آغاز می کنند.

از بوستر پمپ ها هم در مصارف تصفیه آب خانگی ، هم نیمه صنعتی و هم صنعتی استفاده می شود. که در مصارف خانگی از یک الکتروپمپ با فشار 125 psi  استفاده می شود و در مصارف نیمه صنعتی و صنعتی بسته به میزان مصرف متغییر است.

بوستر پمپ ها از نظر ساختاری نیز به دو دسته تقسیم می شوند : بوستر پمپ های الکتریکی که در مکان های سر بسته کاربرد دارند و بوستر پمپ های سوختی که برای استفاده در محیط های باز (مثل کشاورزی) بسیار پرکاربرد هستند.

کاربردهای بوستر پمپ :

  • آبیاری فضای سبز
  • ایجاد فشار لازم در شبکه آب شهری
  • مورد استفاده در ساختمان ها و برج های مرتفع
  • صنعت تصفیه آب
  • تامین فشار آب در مراکز تجاری و صنعتی ، بیمارستان ها و ادارات

معیارها و فاکتورهایی جهت طراحی بوستر پمپ ها وجود دارد از جمله: حداکثر مصرف ساعتی و حداقل فشار شبکه که این دو فاکتور با توجه به نوع و مکان مورد استفاده تغییر می کند و سبب تولید بوستر پمپ های مختلف می شود.

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا عرضه کننده انواع بوستر پمپ های تقویت کننده فشار با برندهای معتبر و اصل تایوان از جمله بوستر پمپ دنگ یوان، بوستر پمپ کوجین و غیره است.

بوستر پمپ در صنعت آب و فاضلاب

بوستر پمپ در صنعت آب و فاضلاب

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس: ۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           همراه: ۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط