انواع یکنواخت سازی جریان فاضلاب

انواع یکنواخت سازی جریان فاضلاب

یکنواخت سازی یا متعادل سازی جریان فاضلاب برای جلوگیری از نوسانات آهنگ جریان فاضلاب و همچنین بهبود عملکرد واحدهای مختلف دستگاه و کاهش هزینه واحدهای تصفیه آب مورد استفاده قرار می گیرد.

فرآیند یکنواخت سازی فاضلاب به دو صورت در خط و خارج از خط انجام می شود.

در فرآیند یکنواخت سازی جریان در خط، تمامی فاضلاب از مخزن یکنواخت سازی می گذرد و بیشترین تاثیر را در کاهش بارگذاری دارد، اما در روش خارج از خط تنها بخشی از فاضلاب از مخزن یکنواخت سازی عبور می کند.

در اغلب موارد روش در خط بیشترین کاربرد را دارد و عموما در مناطقی که بارش باران فراوان تر است از روش خارج از خط استفاده می کنند.

برای تشکیل این سیستم این نکته که هر چقدر جمعیت تحت پوشش فاضلاب و میزان حجم فاضلاب تولیدی کوچکتر و کمتر باشد، لزوم احداث مخازن یکنواخت سازی نیز بیشتر می شود.

محل احداث مخازن یکنواخت سازی در پکیج های تصفیه فاضلاب بین تصفیه مقدماتی و تصفیه اولیه است.

در برخی موارد نیز در این روش به منظور جلوگیری از فاسد شدن و گندیدگی فاضلاب از فرآیند هوادهی و یا اختلاط فاضلاب درون مخازن یکنواخت سازی استفاده می کنند.

شکل هندسی که برای مخازن یکنواخت سازی در نظر می گیرند بنا به شیوه یکنواخت سازی که در خط یا خارج از خط است، بستگی دارد.

در صورتی که در فرآیند یکنواخت سازی فاضلاب از آن به عنوان متعادل سازی جریان و آهنگ فاضلاب و یا بارگذاری جرمی استفاده شود.

باید شکل هندسی مخزن به گونه ای ساخته شود که تا حد امکان به صورت راکتور اختلاط کامل عمل کند.

به همین دلیل پیشنهاد می شود برای ساخت این مخازن از احداث حوضچه های طولانی خودداری کنید.

انواع یکنواخت سازی جریان فاضلاب

انواع یکنواخت سازی جریان فاضلاب

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط