انواع مخازن دی اریتور در صنعت آب و فاضلاب

انواع مخازن دی اریتور در صنعت آب و فاضلاب

حذف گازهای حل شده از آب ورودی دیگ بخار یک فرآیند اساسی در سیستم بخار است. وجود اکسیژن محلول در آبهای ورودی باعث خوردگی موضعی سریع در لوله های دیگ بخار می شود.

دی اکسید کربن حل شده در آب ، منجر به pH پایین و تولید اسید کربنیک خورنده می شود. سطح پایین pH در آب تغذیه باعث حمله شدید اسید به سیستم دیگ بخار می شود.

در حالی که می توان گازهای حل شده و pH پایین در آب ورودی را با افزودن مواد شیمیایی کنترل یا از بین برد. این روش مقرون به صرفه تر و از نظر حرارتی برای از بین بردن گازها به روش مکانیکی عمل می کند. این فرآیند مکانیکی به عنوان deaeration شناخته می شود.

حال این فرآیند درون یک مخزن انجام می شود که به آن مخزن دی اریتور (deaerator) می گویند. با خارج کردن گازهای حل شده در آب ورودی دیگ بخار ، عمر سیستم بخار به طرز چشمگیری افزایش می یابد.

حال این دی اریتورها در انواع و اقسام مختلف طراحی و ساخته شده اند. مخازن دی اریتور به سه دسته طبقه بندی می شوند :

دی اریتور نوع اسپری (Spray type deaerator)

این نوع دی اریتور حاوی نازل اسپری در منطقه ورودی آب تغذیه است. این آب قبل از گرم شدن، تخلیه می شود و به بخش ذخیره سازی ارسال می شود. در بخش ذخیره سازی نیز بخار اضافه می شود تا آب در دمای اشباع آن قرار گیرد.

دی اریتور نوع سینی (Tray type deaerator)

این نوع دی اریتور حاوی سینی های سوراخ دار در قسمت بالای مخزن دی اریتور است. در قسمت پایین به عنوان ذخیره آب تغذیه دیگ بخار عمی می کند.

دی اریتور نوع خلاء (Vacuum type deaerator)

این نوع دی اریتور از سه مولفه اصلی تشکیل شده است که عبارتند از دستگاه کنترل خلاء، یک واحد پمپ خلاء و یک واحد پمپ آب تغذیه بویلر.

مخزن دی اریتور نوع خلاء از فولاد گالوانیزه یا فولاد ضد زنگ ساخته شده است. در داخل مخزن مجهز به کف میانی است که در زیر این کف یک شیر آب نصب شده است. فیلترها در بالای صفحه میانی قرار میگیرد.

انواع مخازن دی اریتور در صنعت آب و فاضلاب

انواع مخازن دی اریتور در صنعت آب و فاضلاب

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط