انواع لوله های مورد استفاده در شبکه های جمع آوری فاضلاب

انواع لوله های مورد استفاده در شبکه های جمع آوری فاضلاب

شبکه جمع آوری فاضلاب به عنوان بخشی مهم در انتقال فاضلاب به تصفیه خانه ها به شمار می رود و شامل مجموعه ای از لوله کشی ها است که طی آن فاضلاب جمع آوری شده و از محیط های شهری به محل دفع و یا تصفیه خانه ها انتقال می یابد.

لوله هایی که در شبکه های جمع آوری فاضلاب مورد استفاده قرار می گیرند جنس های متفاوتی دارند و با توجه به پارامترهایی چون عمر مفید و هزینه تمام شده انتخاب می شوند.

عمده ترین لوله هایی که در شبکه های جمع آوری فاضلاب مورد استفاده قرار می گیرند، شامل لوله های پلی اتیلنی، پی وی سی، فایبر گلاس، چدنی، بتنی و سیمانی می باشند که در ادامه به بررسی ویژگی های برخی از آنها می پردازیم.

  • لوله های پلی اتیلن :

یکی از مهم ترین مزایای لوله های پلی اتیلن نسبت به سایر لوله ها مقاومت بسیار بالای آنها در برابر عوامل خورنده فاضلاب است و لوله های پلی اتیلنی در دو نوع تک جداره و دو جداره مورد استفاده قرار می گیرند و از نظر وزنی به سه نوع وزن کم، وزن مخصوص متوسط و وزن زیاد در بازار یافت می شوند.

  • لوله های پی وی سی :

لوله های پی وی سی (PVC) از دیگر لوله هایی هستند که به علت مقاومت بالا در برابر اکثر مواد خورنده و مقاومت در برابر خاک در شبکه جمع آوری فاضلاب مورد استفاده قرار می گیرند. وزن کمتر نسبت به سایر لوله ها و همچنین سهولت در حمل و نقل از دیگر ویژگی های لوله های پی وی سی است.

  • لوله های بتنی :

لوله های بتنی برای جمع آوری فاضلاب در گذشته بسیار رایج تر بوده است، اما امروزه با توجه به گسترش لوله های جدیدتر و پیشرفته تر استفاده از آنها در شبکه جمع آوری فاضلاب بسیار کاهش یافته است.

انواع لوله های مورد استفاده در شبکه های جمع آوری فاضلاب

انواع لوله های مورد استفاده در شبکه های جمع آوری فاضلاب

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس: ۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه: ۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط