انواع روش های تصفیه آب به روش لجن فعال

انواع روش های تصفیه آب به روش لجن فعال

لجن فعال یکی از پربازده ترین روش ها برای کاهش بار آلودگی فاضلاب های شهری و صنعتی است.

این سیستم از گذشته برای تصفیه آب و فاضلاب به کار برده شده اما امروزه با استفاده از فناوری های پیشرفته تر و به روزتر مورد استفاده قرار می گیرد و کاربرد بیشتری دارد.

روش های تصفیه آب به روش لجن فعال در انواع متفاوتی از جمله سیستم متعارف، سیستم اختلاط کامل، سیستم هوادهی تدریجی، سیستم تغذیه مرحله ای، سیستم هوادهی اصلاحی، سیستم تثبیت تماسی، هوادهی گسترده، هوادهی پربار، نهر اکسیداسیون، فرآیند کراس، فرآیند با درصد خلوص بالای اکسیژن، فرآیند منقطع متوالی، فرآیند مجهز به شافت عمیق، فرآیند نیتریفیکاسیون یک مرحله ای و فرآیند نیتریفیکاسیون مجزاء وجود دارد. که در ادامه به توضیح دو مورد آن پرداخته ایم.

هوادهی پر بار:

هوادهی پربار یکی از انواع روش های لجن فعال است که در آن غلظت MLSS کم می باشد و از طرفی بارگذاری حجمی BOD موجود در فاضلاب بالا است.

کیفیت آب خروجی از این سیستم در مقایسه با روش های سیستم اختلاط کامل و جریان پیستونی پایین تر است.

اما به دلیل مزیت هایی چون بارگذاری بالا، حفظ شرایط و بهره برداری پایدارتر مورد استفاده قرار می گیرد و اختلاط و هوادهی آن برای فاضلاب در برخی از انواع پساب ها اعم.ال می شود.

تغذیه مرحله ای :

نوع پیشرفته تر و کامل تر فرآیند جریان پیستونی متداول، تغذیه مرحله ای است. در این سیستم فاضلاب پس از اینکه مراحل ته نشینی اولیه را پشت سر بگذارد از 3 یا 4 نقطه مختلف وارد حوضچه هوادهی می شود.

در این روش پیک اکسیژن مورد نیاز کاهش پیدا می کند. در اغلب موارد در این روش از 3 کانال که به صورت موازی کنار یکدیگر قرار گرفته اند برای خروج و ورود فاضلاب به حوضچه هوادهی استفاده می شود.

از ویژگی های قابل توجه در روش تغذیه مرحله ای این است که می توان فاضلاب را به تناسب نیاز و با توجه به شرایط مختلف بهره برداری تغییر داد.

در این روش غلظت MLSS در مسیر اول بالاتر است و در ورودی های بعدی پکیج غلظت آن کمتر می شود.

انواع روش های تصفیه آب به روش لجن فعال

انواع روش های تصفیه آب به روش لجن فعال

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط