انواع رزین (resin)

انواع رزین (resin)

رزین ها یکی از مواردی هستند که تاثیر بسیار موثری در فرایند تصفیه آب دستگاه های تصفیه آب دارند. رزین ها دانه های بسیار ریز دارای بار یونی در 3 رنگ سفید و زرد و نارنجی دارد.

دانه های رزین دارای مولکول های درشت با 2 سر قطبی و بارهای مختلف است که در آن اکثر یون های سولفیت به شبکه هایی پلیمری وصل شده اند و یون های سدیم به صورت یون های متحرک وجود دارد.

کاربرد و کارایی رزین ها به ذرات سازنده آنها بستگی دارد ، رزین از نظر اندازه و روزنه هایشان متفاوت هستند و می توان آنها  را در دو گروه ذرات ریز و ذرات درشت قرار داد.

یکی از کاربردهای مهم رزین خالص سازی و حذف ناخالصی های آب و کاهش دادن مقدار کلر و فلزات سمی و سنگین موجود در آب مثل سرب و کادیوم است.

از همین رو از رزین ها در دستگاه های تصفیه آب برای حذف کلسیم و منیزیم و گرفتن سختی آب (سختی گیری و تصفیه آب) استفاده می شود. حلال نبودن رزین ها در آب یکی دیگر از دلیل های استفاده آنها در صنعت تصفیه آب است.

رزین ها انواع مختلفی دارند مانند : رزین های آنیونی و رزین های کاتیونی و در ساخت بعضی فیلتر های رزینی هر دو نوع وجود دارد که به آن رزین میکس بد گفته می شود.

انواع رزین :

  • رزین های کاتیونی

  1. رزین کاتیونی قوی : رزین کاتیونی قوی مورد استفاده برای تمام کاتیون های موجود در آب است. این نوع رزین از یون سدیم است و کلسیم و منیزیم موجود را با سدیم تعویض می کند.
  2. رزین کاتیونی ضعیف : این رزین برای حذف بخشی از کاتیون های آب است. در این نوع رزین کربوکسیلیک بجای سولفوریک استفاده شده است.
  • رزین های آنیونی :

  1. رزین آنیونی قوی : از این نوع رزین برای حذف کلیه آنیون های موجود در آب استفاده می شود.
  2. رزین آنیونی ضعیف : عملکرد این رزین کمتر از نوع قبلی است و بیشتر برای حذف اسید های معدنی قوی به کار می رود و گزینه مناسبی برای اسید های ضعیف نیست.
انواع رزین (resin)

انواع رزین (resin)

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام درارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط