انواع بستر سیلیس در فیلترهای شنی

انواع بستر سیلیس در فیلترهای شنی

سیلیس یکی از پرمصرف ترین و پرکاربردترین مواد در صنعت عظیم تصفیه آب است و در پکیج های مختلف تصفیه آب و فاضلاب مورد استفاده قرار می گیرد.

البته این ماده به تنهایی مورد استفاده قرار نمی گیرد و به همراه مخازن فیلتر شنی و انواع اتصالات و لوله کشی های مختلف به کار برده می شود.

بستر سیلیس درون فیلتر شنی از طریق عوامل مختلفی مانند اندازه موثر و ضریب یکنواختی مشخص می شود.

به صورت کلی بستر سیلیس درون فیلتر شنی در سه حالت مختلف قرار می گیرد که در ادامه آنها را نام می بریم :

فیلتر شنی با بستر دو لایه :

یکی از راه حل های مشکل دانه بندی معکوس، استفاده و به کارگیری از فیلترهای شنی دو بستره است. در این نوع فیلترهای شنی از ذغال آنتراسیت و شن کوارتزی به عنوان بستر داخل مخزن به جهت تصفیه آب استفاده می کنند.

فیلتر شنی با بستر چند لایه :

در فیلترهای شنی با بستر چند لایه از چند نوع بستر استفاده می کنند، در این فیلترها سیلیس با دانه بندی های مختلف از ریز تا درشت به کار برده می شود.

فیلتر شنی با بستر سیلیس تک لایه :

در فیلتر شنی با بستر تک لایه عموما از شن در داخل فیلتر استفاده می کنند. در این بستر سیلیس پس از عملیات شستشو معکوس دانه هایی که درشت تر هستند سریع تر از دانه های ریزتر ته نشین می شوند.

به این عملیات لایه بندی یا دانه بندی معکوس گفته می شود. یکی از عیوب فیلتر شنی با بستر تک لایه دانه بندی معکوس است.

انواع بستر سیلیس در فیلترهای شنی

انواع بستر سیلیس در فیلترهای شنی

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱ 

مطالب مرتبط