انواع آشغالگیر فاضلاب

انواع آشغالگیر فاضلاب :

آشغالگیرها جهت حذف ناخالصی های نسبتا درشت در صنعت تصفیه فاضلاب بسیار مورد استفاده قرار می گیرند و انواع مختلفی نیز دارند که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم.

آشغالگیرها را طبق سه اساس طبقه بندی می کنند :

  1. بر اساس دقت و اندازه دهانه به سه دسته درشت، متوسط و ریز طبقه بندی می شوند.
  2. بر اساس نحوه تمیز کردن آشغالگیر و احیاء آن به دو دسته مکانیکی و دستی تقسیم می شوند
  3. و بر اساس شکل نیز به صورت سبدی، میله ای و غیره قرار می گیرند.

آشغالگیر دستی :

آشغالگیرهای دستی سیستم بسیار ساده ای دارند و در تصفیه خانه هایی با حجم کاری کمتر از 1000 متر مکعب و در کانال هایی با عمق کمتر از 2 متر مورد استفاده قرار می گیرند. برای تمیز کردن آشغال های جذب شده توسط این دستگاه از چنگک دستی استفاده می کنند. به همین دلیل به این نوع از آشغالگیرها، آشغالگیر دستی می گویند.

فاصله بین میله های آشغالگیر دستی درشت بین 40 تا100 میلی متر و آشغالگیرهای ریز از 10 تا30 میلی متر است.

آشغالگیر سبدی :

جنس آشغالگیرهای سبدی معمولا از ورق پانچ استیل و یا گالوانیزه است و وظیفه دارند تا آشغال ها و ذرات موجود در فاضلاب را جدا کند. فاضلاب ورودی ابتدا وارد سبد مخصوص این آشغالگیر می شود.

آشغالگیر میله ای :

آشغالگیرهای میله ای درون کانال ها قرار می گیرند و آشغال ها و ذرات معلق در پشت میله ها به دام می افتند. سپس برای جمع آوری آشغال های به دام افتاده از چنگکی مناسب استفاده می کنند و بعد از خارج کردن آشغال ها آنها را به قسمتی دیگر منتقل می کنند. البته این عمل می تواند به طور اتوماتیک نیز صورت بگیرد.

انواع آشغالگیر فاضلاب

انواع آشغالگیر فاضلاب

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس: ۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           همراه: ۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط