استفاده از آنتی اسکالانت برای جلوگیری از فرآیند فولانت و فولینگ

استفاده از آنتی اسکالانت برای جلوگیری از فرآیند فولانت و فولینگ

آب های طبیعی که منشاء اصلی تغذیه دستگاه های تصفیه آب خانگی، نیمه صنعتی و صنعتی اسمز معکوس می باشند حاوی غلظت بالایی از کلسیم، سولفات و یون های بی کربنات می باشند، در بهترین حالت نیز آب ورودی به این دستگاه حاوی موادی چون آهک، گچ و کلسیت است که معمولا به صورت اشباع در می آید و به صورت کریستال بر روی سطوح غشاء ممبران می نشیند.

پدیده فولانت بر روی غشاء ممبران هنگامی ایجاد می شود که به صورت تجمع مواد نرم و غیر کریستالی بر روی ممبران ایجاد شده و عموما با استفاده از اسیدها تمیز خواهند شد.

برای جلوگیری از تجمع فولانت بر روی غشاء ممبران از پلیمرهای مصنوعی با عنوان دیسپرسنت استفاده می شود. دیسپرسنت ها در واقع به اسم آنتی اسکالانت ها به فروش میرسند و از نظر شیمیایی کاملا مشابه با آنتی اسکالانت عمل می کنند.

دیسپرسنت ها از نظر شیمیایی نیز با آنتی اسکالانت مشابه هستند و مانع از تجمع رسوب در غشاء ممبران می شوند.

تجمع رسوب در غشاء ممبران باعث می شود آب از منافذ غشاء ممبران عبور نکند و بازدهی سیستم را به شدت کاهش دهد و به مراتب هزینه نگه داری از سیستم نیز بالاتر می رود.

فولینگ به تجمع لایه هایی از مواد مختلف مانند کلوئیدهای اورگانیک و غیر اورگانیک می گویند و به مرور می تواند منجر به ایجاد پدیده اسکالینگ هم شود.

تزریق آنتی اسکالانت برای از بین بردن این رسوبات نیز بسیار موثر است. تزریق آنتی اسکالانت به سیستم سبب از بین رفتن رسوبات کربنات کلسیم، سولفات باریم، سولفات استرونتیوم و غیره می شود.

از آنجایی که سیستم های تصفیه آب RO برای شیرین سازی آب بسیار مورد استفاده قرار می گیرند و کاربرد آنها روز به روز در حال افزایش است، نگه داری و سرویس به موقع آنها بسیار مهم است.

می توانید با تزریق آنتی اسکالانت راندمان دستگاه را بالاتر ببرید و به فرآیند تولید آب سرعت ببخشید.

استفاده از آنتی اسکالانت برای جلوگیری از فرآیند فولانت و فولینگ

استفاده از آنتی اسکالانت برای جلوگیری از فرآیند فولانت و فولینگ

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط