ازن ژنراتور

ازن برای اولین بار در اواخر دهه 1800 در تصفیه آب مورد استفاده قرار گرفت و ازن بیشتر در ایالات متحده اروپا و آسیا مورد استفاده قرار گرفت.

ازن یک گاز ناپایدار است که از سه اتم اکسیژن تشکیل شده است این گاز به سرعت به اکسیژن کاهش می یابد و در طی این انتقال یک اتم اکسیژن آزاد یا یک شکل رادیکال آزاد است. رادیکال آزاد اکسیژن بسیار واکنش پذیر و کوتاه مدت است، در شرایط عادی فقط برای میلی ثانیه ثبات خواهد داشت.

ازن یک گاز بی رنگ است که پس از طوفان بزرگ، بویی شبیه به بوی هوا می دهد. ازن نسبت به کلرازیسیون، ضد عفونی کننده بیشتری در برابر باکتری ها و ویروس ها دارد. علاوه بر این، خاصیت اکسید کننده همچنین می تواند غلظت آهن، منگنز و گوگرد موجود در آب را تشکیل دهد تا اکسیدهای فلزی نامحلول یا گوگرد عنصری تشکیل دهد.

سپس این ذرات نامحلول با تصفیه پس از فیلتراسیون خارج می شوند. ذرات و مواد شیمیایی آلی از طریق انعقاد یا اکسیداسیون شیمیایی از بین می روند. ازن ناپایدار است و در طی یک بازه زمانی از چند ثانیه تا 30 دقیقه کاهش می یابد. میزان تخریب تابعی از شیمی آب، PH و دمای آب است.

برای اینکه بتوان ازن را به آب وارد کرد و آب آشامیدنی را ضد عفونی، حذف آهن، منگنز و یا طعم  و بو کنترل کرد باید توسط وسیله ای به نام ژنراتور ازن انجام داد.

درواقع ژنراتور ازن وسیله ای است که می توان با آن ازن مورد نیاز برای تصفیه و ضدعفونی کردن به آب اضافه کرد.

امروزه انواع مختلفی از ژنراتور ازن در بازار وجود دارد همه آنها با استفاده از فن آوری های مختلف ازن ساخته می شوند و همگی مقادیر متفاوتی ازن تولید می کنند.

دستگاه ازن ژنراتور از لحاظ ابعاد و میزان تزریق دوز ازن انواع مختلفی دارد که شامل :

  • دستگاه ژنراتور ازن خانگی (نیاز به سطح پایین تر ازن)
  • دستگاه ژنراتور ازن تجاری ( تقریبا برای یک گالن آب )
  • دستگاه ژنراتور صنعتی ( در مصارفی که به مقدار زیادی ازن احتیاج دارند )

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق راه های ارتباطی ذیل با کارشناسان مجرب این مجموعه در ارتباط و نیز جهت سفارش و خرید آنلاین محصولات به سایت www.shopccra.com مراجعه نمایید.

تلفن: ۶۵۵۲۲۹۲۳ – ۶۵۵۲۲۹۶۳(۰۲۱) همراه: ۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱ –۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰

 

مطالب مرتبط