احیا رزین با استفاده از اسید سولفوریک چگونه انجام می شود ؟

احیا رزین با استفاده از اسید سولفوریک چگونه انجام می شود ؟

اسید سولفوریک از انواع اسیدهایی است که برای احیاء رزین های کاتیونی مخازن سختی گیر مورد استفاده قرار می گیرد.

اما یکی از معایبی که باعث شده این نوع اسید نسبت به سایر اسیدها کمتر کارایی داشته باشد این است که طی واکنش هایی که با کلسیم ایجاد می کند سبب تکمیل رسوب سولفات کلسیم می شود.

البته برای رفع این مشکل راه کارهای مختلفی در نظر گرفته شده است.

یکی از این راه حل ها این است که غلظت سولفوریک اسید مصرفی را کم کم زیاد کنند تا برای شروع احیاء رزین کاتیونی که دارای حجم بالایی از کلسیم است، سولفات زیادی در دسترس نباشد.

در واقع هر چند که برای شروع احیاء رزین کاتیونی مقدار کلسیم در رزین ها بالا است، اما از آنجایی که غلظت سولفات اسید به سبب رقیق شدن کم می باشد احتمال تشکیل رسوب کاهش می یابد.

اما دقت داشته باشید که در اواخر احیاء رزین کاتیونی باید غلظت سولفوریک اسید به اندازه ای باشد که بتواند احیاء رزین ها را با راندمان بالا انجام دهد.

بنابراین غلظت اسید پمپاژ شده به مخزن زمانی به حد مطلوب می رسد، که مقدار یون کلسیم درون رزین ها به حداقل مقدار خود برسد.

به عنوان مثال بالاتر بردن غلظت سولفوریک اسید به صورت کم کم انجام می شود، یعنی اگر برای احیاء نیاز به شش کیلو اسید باشد، دو کیلو را به صورت محلول 2% و دو کیلو به صورت محلول 4% و باقی مانده اسید به صورت 6% به مخازن سختی گیر پمپاژ می شود.

اینگونه هم سولفات کمتری در معرض کلسیم قرار می گیرد و هم رفته رفته مقدار کلسیم کاهش یافته و در آخر که محلول غلیظ اسید سولفوریک پمپاژ می شود، مقدار کلسیم به حداقل رسیده است.

احیا رزین با استفاده از اسید سولفوریک چگونه انجام می شود ؟

احیا رزین با استفاده از اسید سولفوریک چگونه انجام می شود ؟

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط