احیاء رزین میکس بد

احیاء رزین میکس بد

رزین میکس بد با عنوان رزین ترکیبی نیز شناخته می شود، زیرا تشکیل شده از رزین آنیونی و کاتیونی است. به بیان جزئی تر در رزین های میکس بد شامل ترکیبی از رزین های آنیوینی قوی که 40% از ترکیب را تشکیل می دهد و رزین کاتیونی قوی که 60% از این مخلوط را تشکیل می دهد، می گویند.

همان گونه که می دانید رزین ها پس از مدتی ظرفیتی برای تبادل یون و جایگزین کردن یون جدید را ندارند، به همین دلیل باید احیاء شوند تا با احیاء آنها یون های اضافی تخلیه شوند و رزین مجددا بتواند فرآیند تبادل یون را انجام دهد.

برای احیاء رزین میکس بد روشی وجود دارد که تقریبا متفاوت با احیاء سایر رزین ها است. احیاء رزین میکس بد، داخل مخزن محتوی رزین انجام می شود.

برای این کار قبل از اینکه سود و اسید را اضافه کنند ابتدا باید رزین آنیونی را از رزین کاتیونی جدا کنند. این فرآیند جداسازی رزین ها از یکدیگر خود با استفاده از عملیات شستشو معکوس رزین با نرخ جریان مناسب صورت می گیرد.

در این فرآیند از آنجایی که چگالی رزین کاتیونی بیشتر است، رزین کاتیونی در مخزن ته نشین می شود اما رزین های آنیونی که چگالی کمتری دارند به سمت بالای مخزن می روند. در برخی از موارد برای اینکه این جداسازی آسان تر انجام شود از آب نمک نیز استفاده می کنند.

پس از اینکه بستر رزین آنیونی و کاتیونی جدا شوند، هر بستر باید احیاء شود. احیاء رزین های میکس بد عملیاتی کاملا تخصصی است که عموما بهتر است توسط مصرف کننده انجام نشود.

احیاء رزین ها به خصوص رزین های میکس بد حتما باید توسط متخصص تصفیه آب و شخصی که مهارت و تجربه بسیاری دارد انجام شود تا عملکرد مخزن سختی گیر با مشکل مواجه نشود.

احیاء رزین میکس بد

احیاء رزین میکس بد

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱ 

مطالب مرتبط