اثر کندانس بر دیگ بخار

اثر کندانس بر دیگ بخار

مخزن کندانس در دیگ بخار معمولا به شکل مکعب مستطیل ساخته می شود و از جنس چدن، فولاد ریخته گری و پلاستیک می باشد و برای جمع آوری آبی است که از تقطیر بخار ایجاد می شود و همچنین این مخزن در هنگام قطعی آب به عنوان منبع ذخیره استفاده می شود.

این آب فشار بالاتری دارد هر چه فشار بالاتر باشد احتمال تبدیل شدن به بخار زیاد است و مجددا به سیکل تولید بخار باز می گردد. مخزن کندانس از هدر رفت انرژی، آب و مواد شیمیایی جلوگیری می کند و همچنین باعث کاهش آلودگی هوا می شود.

منبع کندانس در دستگاه هایی که فاقد پمپ هستند می تواند نقش پمپ تغذیه را برای دستگاه بازی کند.

معمولا مخزن کندانس در چاله کندانس قرار دارد در قسمتی پایین تر از همه تجهیزات قرار می گیرد همچنین مخزن کندانس باید کاملا محکم کاری شده باشد و جوشکاری صحیح انجام شده باشد اگر هر یک از جوش ها شکسته شود در آن محل ورق شکم می زند و شکست در بقیه نواحی گسترده می شود.

یادآوری می کنم که تانک کندانس حتما باید ونت داشته باشد. مثلا اگر تانک 2000 لیتری باشد قطر لوله ونت 200 میلی متر و اگر بیشتر باشد قطر لوله ونت بیشتر خواهد بود.

لوله ی ونت دارای کلاهک مخصوص است که دارای پره هایی است که آب موجود در بخار خروجی را جدا می کند و توسط لوله تخلیه خارج می شود.

دو نوع کندانس داریم یکی کندانس باز که بدون واسطه بخار فلش به اتمسفر تخلیه می شود و دیگری کندانس تحت فشار این نوع بهتر است چون کل بخار به تانک بر می گردد و مجددا در سیستم مورد تقطیر قرار می گیرد و مقرون به صرفه تر است.

اثر کندانس بر دیگ بخار

اثر کندانس بر دیگ بخار

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس: ۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱

همراه: ۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط