اثرات نوع ماده اولیه در ویژگی های کربن فعال

اثرات نوع ماده اولیه در ویژگی های کربن فعال

کربن فعال ماده ای به شکل کریستال و سیاه رنگ است که به دلیل داشتن منافذ بسیار ریز و ساختار متخلخل به عنوان جاذب در صنعت تصفیه آب به کار برده می شود.

کربن فعال از مواد اولیه کربن با انجام فرآیندهای مختلف شیمیایی و فیزیکی به دست می آید و از موادی مانند چوب، ضایعات گیاهی چون پوسته نارگیل، پوست پسته، هسته زیتون و هلو و غیره بدست می آید.

دمای فعال سازی کربن، زمان ماند کربن در دمای نهایی، سرعت افزایش دما از فاکتورهای فعال سازی کربن است که به میزان متخلخل شدن و فعال تر بودن کربن کمک می کنند، نوع ماده اولیه از دیگر ویژگی هایی است که در خواص و ویژگی های کربن فعال تولیدی بسیار موثر است.

سلولز موجود در ماده اولیه از فاکتورهای مهمی است که می تواند بر میزان سطح فعال شدن کربن و حفره های درون آن تاثیر بگذارد.

در صورتی که ماده اولیه دارای سلولز بیشتری باشد و لیگنین موجود در آن کمتر باشد برای تولید کربن فعال انتخابی بسیار ایده آل تر است.

درصد خاکستر از دیگر فاکتورها برای میزان فعال سازی کربن در نظر گرفته شده است، در صورتی که میزان خاکستر ماده اولیه کمتر باشد، کربن فعال با خاکستر کمتر تولید می شود، این ویژگی به خصوص در مصارف غذایی و دارویی اهمیت دارد.

دانسیته ماده اولیه کربن در برابر مقاومت مکانیکی باعث می شود تا کربن فعال بدست آمده مقاوم تر باشد و در هنگام استفاده به راحتی پودر نشوند.

دقت داشته باشید که نوع ماده اولیه با دانسیته کمتر تنها برای تولید کربن فعال پودری کاربرد دارد.

به صورت کلی می توان نتیجه گرفت که مواد گیاهی برای تولید کربن فعال بسیار مناسب تر می باشند، زیرا علاوه بر کاهش هزینه تولید ماده اولیه، برای محیط زیست و سلامت انسان خطری به وجود نخواهند آورد.

اثرات نوع ماده اولیه در ویژگی های کربن فعال

اثرات نوع ماده اولیه در ویژگی های کربن فعال

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط