آشغالگیر دستی در صنعت تصفیه آب و فاضلاب

آشغالگیر دستی در صنعت تصفیه آب و فاضلاب

آشغالگیر یکی از دستگاه های پرکاربرد است که در اکثر سیستم های تصفیه آب و فاضلاب مورد استفاده قرار می گیرد و جهت فیلتراسیون فیزیکی آب بسیار کاربرد دارد.

در این سیستم ها عملیات حذف و جداسازی مواد جامد معلق با قطری بیش از 50 سانتی متر صورت می گیرد و منجر به کاهش مقداری از بار آلودگی فاضلاب می شود.

آشغالگیرها در انواع بسیار مختلفی چون آشغالگیر مکانیکی، آشغالگیر دستی، آشغالگیر سبدی، آشغالگیر دانه درشت و دانه ریز و غیره تقسیم بندی می شوند.

آشغالگیرهای دستی یکی از انواع آشغالگیرها می باشند که ساختاری ساده دارند و همین مورد سبب شده تا برخی به اشتباه آن را به جای شبکه های فلزی تشخیص دهند.

آشغالگیرهای دستی در اکثر موارد در تصفیه خانه هایی با حجم کاری کمتر از 1000 متر مکعب مورد استفاده قرار می گیرد و در کانال هایی با عمق کمتر از دو متر قرار می گیرند.

به دلیل اینکه عمق کانال های قرارگیری این نوع از آشغالگیرها کم است و نحوه تمیز کردن آنها توسط چنگک های دستی انجام می شود، آنها را با عنوان آشغالگیر دستی شناسایی می کنند.

در واقع عملیات جمع آوری فاضلاب به صورت دستی انجام می شود و این نوع از آشغالگیرها در اکثر موارد در کنار آشغالگیرهای مکانیکی مورد استفاده قرار می گیرند تا هنگامی که آشغالگیرهای مکانیکی نیاز به تعمیر داشته باشند و یا در مواقع قطع جریان برق از این نوع آشغالگیرها استفاده می شود.

آشغالگیرهای دستی از نظر جداسازی مواد جامد به دو دسته آشغالگیر ریز و آشغالگیر درشت تقسیم بندی می شوند.

در آشغالگیرهای درشت فاصله ی بین میله ها بین 40 تا 100 میلیمتر است و آشغالگیرهای ریز نیز بین 10 تا 30 میلیمتر میله ها از هم فاصله دارند.

ساختار این آشغالگیرها برای به وجود آوردن سطح تماس بیشتر بین 30 تا 45 درجه به سمت افق متمایل است.

آشغالگیر دستی در صنعت تصفیه آب و فاضلاب

آشغالگیر دستی در صنعت تصفیه آب و فاضلاب

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس: ۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه: ۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط